Кубок їде у Берлін

Збірна Німеччини мінімально переграла Аргентину у фіналі ЧС-2014

00:36, 14 липня 2014

Збірна Німеччини та Аргентини втретє за останнє двадцятиліття зустрілися у фінальному поєдинку чемпіонату світу з футболу. За підсумками попередніх фінальних зустрічей між командами панувала нічия: у 1986 році Кубок світу завоювала Аргентина, а у 1990 - Німеччина. До речі, після цих поєдинків обидві команди не спромоглися знову здобути головний трофей чемпіонату світу.

Перед матчем сильнішої та впевненішої гри очікували від бундестім, яка всього лиш кілька днів тому розгромила у півфіналі господарів чемпіонату, збірну Бразилії, з рахунком 7:1. У свою чергу, аргентинська команда змогла здобути путівку у фінал мундіалю лише у серії пенальті, перегравши збірну Нідерландів з різницею у два м'ячі - 4:2.

Букмекери в один голос називали фаворитами поєдинку німецьку команду, хоча усі розуміли, що аргентинці так просто не здадуться. До речі, збірна Аргентини програла всього один з останніх десяти матчів проти європейців на чемпіонатах світу - у 2010 році аргентинці поступилися якраз команді з Німеччини.

Рекордсмен мундіалю, 36-річний німецький нападник Мірослав Клозе, вдруге за час своїх виступів за збірну зіграв у фіналі чемпіонату світу. 12 років тому легендарний Міро захищав кольори збірної Німеччини у фінальному поєдинку проти Бразилії, в якому бундестім поступилася з рахунком 2:1.

Фінальний поєдинок ЧС-2014 у Бразилії зібрав на знаменитому стадіоні Маракана у Ріо-де-Жанейро понад 75 тисяч вболівальників. Серед знаменитих гостей фіналу мундіалю були канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент ФІФА Йозеф Блаттер, президент Бразилії Ділма Руссеф, президент Міжнародного олімпійського комітетут Йозеф Бах, відомі футболісти Пеле, Девід Бекхем і Кака. Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко відмовився їхати на фінал мундіалю в Ріо. Також серед гостей у VIP-ложі перебував глава РФ Володимир Путін.

Футбол на рівні

З перших хвилин поєдинку команди продемонстрували, що гра буде видовищною і цікавою. Першими почали атакувати німці, однак аргентинці зуміли не лише зупинити німецьку машину біля своїх воріт, а й піти у контратаку.

Підопічні Йоахіма Льова грали, здебільшого, на позиційних атаках. Аргентинці блискуче відповідали контратаками - вміло, злагоджено, немов пружина, що може вистрілити у будь-який момент. Південноамериканці більше нав'язували гру і у першому таймі виглядали симпатичніше, ніж гравці німецької збірної.

Найяскравіший гольовий шанс на 30 хвилині втратив Гонсало Ігуаїн, який таки забив у ворота німецької збірної, щоправда, з офсайду. Боковий суддя безпомилково зафіксував порушення і рахунок на табло залишився сухим.

Наприкінці першої половини зустрічі бундестім почала активніше атакувати ворота підопічних Алехандро Сабельї, однак захист аргентинців діяв впевнено і не пропустив німецьких гостей до власних воріт.

У другому таймі суперники показували абсолютно рівний футбол. Кілька разів близьким до голу був Ліонель Мессі, який застосовував усі свої можливі дриблерські таланти, які, однак, не зуміли пробити стіну німецької оборони.

Аргентинці вдало стримували пресинг бундесмашини, у свою чергу, німці безполково зупиняли усі починання Мессі та компанії. Суперникам не вдалося визначити переможця в основний час, том гра перейшла в овертайм.

Попри те, що збірні відіграли повний матч, команди не пропускали шансів провести швидкісні атаки і не поступались одне одному у захисті. Ближче до закінчення екстратайму усі вже готувалися до серії пенальті, коли на блискавичній контратаці у штрафний аргентинців пробрався Маріо Гьотце, який повз Серхіо Ромеро пробив у ворота аргентинців - 1:0.

Таким чином збірна Німеччини вчетверте у своїй історії здобуває найвищу футбольну нагороду світу, ставши найбільш результативною командою усіх часів із 224 голами в активі, а також маючи у своєму складі найбільш результативного бомбардира - Мірослава Клозе, який забив 16 голів.