Кучма підписав з терористами протокол про припинення вогню

15:59, 5 вересня 2014

Як заявив в рамках саміту НАТО президент України Петро Порошенко, у Мінську підписали попередній протокол до угоди про припинення вогню.

Домовленість про припинення вогню має набути чинності о 18:00 у п'ятницю, передає ВВС.

Таку заяву глава держави зробив у Ньюпорті перед двосторонньою зустріччю з прем'єр-міністром Норвегії.

Відомо, що документ підписали на зустрічі тристоронньої контактної групи. У зустрічі в Мінську беруть участь другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, спецпредставник ОБСЄ Хайді Тальявіні, лідери бойовиків «ДНР» Олександр Захарченко та Андрій Пургін, а також голова «ЛНР» Ігор Плотницький.

Згодом ця інформація була також підтверджена офіційним представником діючого голови ОБСЄ з питань врегулювання ситуації в Україні Хайді Тальявіні.

«Ми щойно підписали протокол з 12 пунктів. Найголовніший з них - негайне припинення вогню сьогодні з 18:00 мінського часу», - сказала вона.

Звернення Порошенка з'явилася і на офіційному сайті глави держави.

«Виходячи з призову президента Росії Володимира Путіна до керівників незаконних збройних формувань Донбасу зупинити вогонь, підписання протоколу на засіданні Тристоронньої контактної групи з імплементації мирного плану президента України, я віддаю наказ начальнику Генерального штабу Збройних сил України припинити вогонь, починаючи з 18.00 5 вересня», - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, вчора, після зустрічі з президентами США, Великобританії, Німеччини, Франції та Італії на саміті НАТО в Уельсі президент Порошенко пообіцяв, що якщо зустріч у Мінську відбудеться, він накаже Генштабу встановити двосторонній режим припинення вогню. При цьому він наголосив, що з лідерами провідних країн НАТО було погоджено, що в разі зриву переговорів може бути запущений інший варіант, назвавши його «рішучими діями».

У спільній заяві лідери так званих Донецької і Луганської «народних республік» запевнили Порошенка, що готові припинити вогонь «у випадку, якщо вдасться досягти домовленостей і представники України підпишуть план політичного врегулювання конфлікту».