Львів по роботі: найцікавіше цього тижня

Лекції, концерти, вистави, фільми

16:18, 5 лютого 2018

Зробити вечори після роботи насиченими і цікавими можна, якщо вчасно дізнатись, на яку лекцію, кінопоказ чи концерт можна сходити.

ZAXID.NET розпочинає щотижневу рубрику, присвячену культурним (і не лише подіям), які відбуваються у Львові протягом тижня.

Лекції

Літературні прогнози року

Що чекає на українського читача у 2018-му? Літературознавці аналізуватимуть новинки українського книжкового ринку, заплановані на цей рік, дискутуватимуть, яких видань і досі бракує нашій літературі, а можливо є і такі книжки, які отримують занадто багато уваги не заслужено? І кому з вітчизняних авторів наприкінці 2018 року можуть дістатись головні літературні нагороди України та світу?

Дискутуватимуть літературознавці Богдан та Тараса Пастухи, а також журналістка Мирослава Чекайло. Модеруватиме розмову Марта Сомик.

Вхід вільний.

Коли: вівторок, 6 лютого, 18:30. Де: книгарня «Є», просп. Свободи, 7.

«Слухаємо музику разом». Лекція Олексія Когана

Авторський курс відомого знавця джазу, джазмена, радіоведучого, арт-директора фестивалів Jazz in Kiev та Alfa Jazz Fest (Leopolis Jazz Fest) Олексія Когана. Це – бесіди про музику, цікаві факти з її історії, провокації та створення контекстів для розуміння того, що ми слухаємо.

Вартість квитків: 200 грн до 6 лютого (можна купити онлайн), 250 грн – у день події.

Коли: середа, 7 лютого, 19:00. Де: аудиторія 002, Центр Шептицького, вул. Стрийська, 29.

Слухачі зможуть поспілкуватись та почути історії про джазових кумирів та їхні легендарні композиції (фото Олега Маковського)

«Голокост у Твоєму місті: хроніки львівського гетто»

Лекція про життя мешканців Львова під час Голокосту. Читатиме Юрій Скіра, дисертант НУ «Львівська політехніка», дослідник порятунку євреїв духовенством та монашеством УГКЦ.

Вартість: 20 грн.

Коли: середа, 7 лютого, 19:00. Де: підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра та Павла, просп. Свободи 16.

Лекція про фільм «Зменшення» Александера Пейна

«Зменшення», новий фільм із Меттом Деймоном та Крістофом Вальцем, є довгоочікуваною кінострічкою, адже її режисер Александер Пейн вважається стовпом сучасного незалежного американського кінематографу.

Лекцію читатиме кінознавець Станіслав Тарасенко. Вартість події: 30 гривень.

Коли: середа, 7 лютого, 19:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.

«Дематеріалізація мистецтва в ХХ ст. Слова і речі»

Перша лекція у межах міждисциплінарного курсу «Історія сучасного мистецтва». Лекторій побудовано за принципом хронологічного охоплення найбільш значущих дослідницьких практик мистецтва ХХ ст. При цьому розвиток показано через майже всі медіальні форми: від поезії до архітектури та інших комбінованих практик.

Абонемент на 4 лекції коштує 200 грн, одна лекція – 75 грн. Квитки можна купити онлайн.

Коли: четвер, 8 лютого, 18:30. Де: аудиторія 202, Центр Шептицького, вул. Стрийська, 29.

Афіша лекторію


Презентація книжок «Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу»

«Голосно, тихо, пошепки» та «Я так бачу» - книжковий диптих, що створила студія «Аґрафка», присвячений чуттям, слуху та зору. «Голосно, тихо, пошепки» –книжка про слух, звук і тишу, про голос і мовчання, про звуки, які ми чуємо і яких не чуємо. «Голосно, тихо, пошепки» удостоїлася багатьох нагород, серед яких BIB PLAQUE від Бієнале Ілюстрації у Братиславі, а права на видання книги купили видавництва Франції, Іспанії, Японії, Китаю і Бразилії.

Відомі львівські ілюстратори Романа Романишин та Андрій Лесів отримали за свою книжку чимало професійних нагород

«Я так бачу» розповідає про зір і бачення, про видиме і невидиме. Яка будова наших очей? Скільки кольорів ми здатні бачити? Хто має найкращий зір на планеті? Які візуальні символи оточують нас щодня і що вони означають? Ці та багато інших питань і фактів переплітаються в книзі з роздумами про філософське бачення світу та про речі важливі, але мало помітні..

Вхід вільний.

Коли: четвер, 8 лютого, 18:30. Де: книгарня «Є», просп. Свободи, 7.

Розворот книжки «Я так бачу»

Інше просвітництво

Лекція філософа, історика філософії, перекладача Івана Іващенка про італійського філософа Джованні Баттиста Віко (1668-1744), який набув статус повноцінного класика європейської філософії лише в ХХ столітті. Джованні Баттиста Віко відомий, перш за все, своїм твором «Принципи Нової науки про спільну природу націй» (1744).

Вхід вільний.

Коли: п'ятниця, 9 лютого, 18:00. Де: Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.

Кіно

Документальне кіно: «Громадянка Джейн: боротьба за місто»

Джейн Джекобс – впливова і прогресивна письменниця, яка дала початок потужному американському рухові урбанізму. Стрічка розповідає про Джейн та її боротьбу із безжальним «генеральним архітектором і королем містобудування» Нью-Йорка Робертом Мозесом у 1960-х роках, про «вирішальну битву», яка мала визначити майбутнє нижнього Мангеттена.

Показ відбуватиметься мовою оригіналу з українськими субтитрами. Це перший сеанс з серії «Кінопогляд. Американські міста і архітектура у документальних стрічках». Вхід вільний.

Коли: середа, 7 лютого, 18:30. Де: Центр міської історії, вул. Ак. Богомольця, 6.

«Молодий Годар»

Стрічку Мішеля Хазанавічуса, яка розповідає про життя культового французького режисера Жан-Люка Годара можна подивитись у Львові лише у двох кінотеатрах – у «Коперніку» та Lviv Film Center.

Розклад сеансів:

  • у Lviv Film Center: понеділок, 5 лютого – 18:40; середа, 7 лютого – 21:00,
  • у «Коперніку»: щодня, з понеділка до середи, о 17:10 та 20:30.

Кінофестиваль Гаса Ван Сента на «Коперніка»

Протягом дев'яностих та нульових років Гас Ван Сент вважався – а в якомусь сенсі і вважається зараз – одним з найталановитіших та сміливих режисерів Америки, якому вдається знімати як незалежне, так і мейнстрімове кіно. Гас Ван Сент знімав фільми у самих різноманітних жанрах: від роуд-муві до мелодрам, від містики до комедій. У його фільмах зачіпаються «найболючіші» та найважливіші теми сучасності: самотність та жорстокість, кохання у будь-яких проявах та у будь-якому віці, ЛГБТ, смерть, щастя, політика, свобода тощо.

У рамках фестивалю цього тижня у кінотеатрі «Копернік» можна подивитись наступні фільми:

  • 8 лютого, четвер, 19:00 – «Мій особистий штат Айдахо»
  • 9 лютого, п'ятниця, 19:00 – «Розумник Вілл Хантінг»
  • 10 лютого, субота, 19:00 – «Померти заради»
  • 11 лютого, неділя, 19:00 – «Знайти Форрестера»

Всі фільми демонструються в українському перекладі. Вартість квитка на один фільм фестивалю – 40 гривень. Абонемент на всі покази фестивалю (який складається з 7 фільмів і триватиме до 14 лютого) – 200 грн.

Повна афіша фестивалю

Музика

Концерт пам’яті Кузьми

Вже вкотре з нагоди річниці смерті Андрія Кузьменка у Львові відбувається концерт пам'яті. Цього разу пісні Кузьми співатимуть Дикоbrass, Назар Бійчук, Олеся Киричук, Victoria band, Wszystko та Артем Харченко.

Вхід безкоштовний.

Коли: четвер, 8 лютого, 19:00. Де: Picasso, вул. Зелена, 88.

Берлінська електроніка: концерт тріо KUF

Концерт нової європейської музики просто з Берліну: жива електроніка, де джаз ламаними ритмами переплітається з нінтендо і техно-мотивами. Тріо KUF створює танцювальну музику з живими барабанами, контрабасом, клавішними інструментами. За версією багатьох музичних видань альбом Kuf «Gold» вважається одним із найбільш переконливих дебютів експериментальної музики останніх років.

Вартість квитків - 100 грн.

Коли: четвер, 8 лютого, 19:30. Де: «Львівська копальня кави», пл. Ринок, 10.

«Пори року» Вівальді на органі

«Пори року» - один з найвідоміших творів Антоніо Вівальді та й всієї епохи бароко. У ньому є вся гама почуттів - від життєрадісної весни до меланхолійної осені, від літньої грози до зимових вечорів біля теплого каміна. Соло на скрипці Марка Комонька, за органом - Олена Мацелюх, супроводжуватиме музику «живий» живопис Ольги Куц.

Квитки можна придбати онлайн, або у касі Органного залу.

Коли: п'ятниця, 9 лютого, 19:00. Де: Львівський органний зал, вул. Степана Бандери, 8.

Bob Marley birthday party

Традиційно у Львові святкують день народження короля і пророка реггі. Даб, драмендбейс, брейкбіт, хіп-хоп і все це на основі реггі саунду від діджеїв (Bob Rovski, Garry Shumoff, Djamaica
Dread, vj Sinbad).

Вхід – 100 грн.

Коли: п'ятниця, 9 лютого, 22:00. Де: актовий зал Fredra.61, вул. Зелена, 20.

Театр

Сценічне читання п’єси Івана Вирипаєва «УФО»

Перформанс-провокація: актор театру ім. Леся Курбаса Олег Онещак читатиме текст відомого російського драматурга та режисера Івана Вирипаєва. «УФО» - це десять монологів і десять (ніби) документальних історій про зустріч людей з НЛО у різних точках світу.

Вартість квитків – 30 грн.

Коли: середа, 7 лютого, 19:00. Де: мала сцена Театру ім. Лесі Українки, вул. Городоцька, 36.

Прем'єра: «Пригоди Тома Сойєра»

«Перший театр» запрошує на виставу, що буде цікава як підлітками, так і дорослим. Найвідоміша історія Марка Твена про Тома Сойєра відійде від класичного зображення міста на ріці. Постановники експериментують зі світом вистави, додають до неї чимало пластики та сучасної музики. А до героїв долучиться навіть сам автор історії.

Режисер – Роман Валько.

Квитки є у касі театру, або онлайн.

Коли: п'ятниця, 9 лютого, 13:00. Де: «Перший театр», вул. Гнатюка, 11.

Урбаністика

Громадські обговорення облаштування простору довкола LvivFilm Center

Мешканців запрошують на презентацію проекту облаштування простору довкола Кіноцентру, який розробив ЛКП «Інститут просторового розвитку» на замовлення ЛКП «Зелений Львів». В основу вихідних даних проекту лягли результати онлайн-опитування та воркшопу, проведеного за його результатами. Після обговорення проект буде поданий на державну експертизу.

Коли: понеділок, 5 лютого, 19:00. Де: Lviv Film Center, вул. Володимира Великого, 14а.

Проект облаштування простору біля Кіноцентру створили на основі опитування мешканців (фото «Гал-інфо»)

Ігровий простір на вулиці Любінській, 93: презентація та обговорення

Учасники зустрічі планують обговорити благоустрій простору, його ігрове наповнення, догляд за простором та реалізація. Раніше активісти досліджували майданчик та спілкувались з його відвідувачами.

Коли: середа, 7 лютого, 19:00. Де: актова зала Yewshan Gym, вул. Любінська, 93а.