Культурні події на вихідних у Львові

Гала-концерт скрипалів з усього світу, «гарбузова ніч» у Шевченківському гаю та романси від Наталки Половинки

28 жовтня 2016

На вихідних львів’яни матимуть змогу відвідати гала-концерт скрипалів з усього світу, стати учасниками екскурсії-вечірки «Гарбузова ніч» у Шевченківському гаю та народні пісні та українські класичні романси у виконанні Наталки Половинки.

Гала-концертом завершиться Конкурс скрипалів Олега Криси. Закриватиме його симфонічний оркестр філармонії під диригуванням Тараса Криси, сина знаменитого скрипаля. Напередодні журі визначить переможців конкурсу і назве володаря гран-прі, який отримає приз – 20 тисяч євро. Цьогоріч позмагатися до Львова приїхало 40 учасників з 20 країн світу.

«Ми заснували цей конкурс з метою популяризації української музики, українських виконавців. Приїхав фактично весь світ. До нас приїхали конкурсанти зі всіх континентів. Під час «Гарбузової ночі» влаштують три екскурсії», – зазначив організатор Конкурсу скрипалів Олега Криси Сергій Подолянчук.

На цікавих чекає екскурсія-вечірка «Гарбузова ніч». Музей «Шевченківський гай» готує атракцію, на якій можна буде випробувати себе як учасника оркестру народних інструментів – і заграти на гарбузі. Хлопці змагатимуться у турнірі, де на швидкість котитимуть величезні кабаки. А дівчата навіть робитимуть гарбузову прикрасу. Обіцяють «Сватання з гарбузовим кінцем», швидкі побачення-залицяння, а мірошник частуватиме всіх відваром трав з гарбузовим медом.

«Гарбузове фрі, гарбузові цукати, гарбузовий мід. Також можна буде спробувати гарбузівочки», – розповіла організатор екскурсії Надія Дзвоник.

Запрошують усіх на прем’єру вистави «Пісні вітру». Центр «Слово і голос» готує новий проект Наталки Половинки. Звучатимуть народні пісні та українські класичні романси. Це сольна програма Лауреатки національної премії імені Шевченка за участю ансамблю Lemberg.

«Романс – це насправді життя людини і мова. Це такі ціннісні речі, які зараз головні – не економіка, фабрика, а людина і мова», – зазначив директор Центру «Слово і голос» Назар Романюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В гостях у богомола
У Перемишлянському районі стався витік нафти через незаконну врізку у нафтопровід «Дружба»
Чи допоможе Америка врятувати українську газотранспортну систему?
Головні новини Львова за 21 вересня
Чорна декада для Росії
РАГУlive. Випуск за 21 вересня
На Тернопільщині понад 250 людей отруїлися після обробки полів хімікатами
«Ми з вами віримо, що прокурор не отримує зарплату від криміналітету?»
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото