Культурні події на вихідних у Львові

Гала-концерт скрипалів з усього світу, «гарбузова ніч» у Шевченківському гаю та романси від Наталки Половинки

28 жовтня 2016

На вихідних львів’яни матимуть змогу відвідати гала-концерт скрипалів з усього світу, стати учасниками екскурсії-вечірки «Гарбузова ніч» у Шевченківському гаю та народні пісні та українські класичні романси у виконанні Наталки Половинки.

Гала-концертом завершиться Конкурс скрипалів Олега Криси. Закриватиме його симфонічний оркестр філармонії під диригуванням Тараса Криси, сина знаменитого скрипаля. Напередодні журі визначить переможців конкурсу і назве володаря гран-прі, який отримає приз – 20 тисяч євро. Цьогоріч позмагатися до Львова приїхало 40 учасників з 20 країн світу.

«Ми заснували цей конкурс з метою популяризації української музики, українських виконавців. Приїхав фактично весь світ. До нас приїхали конкурсанти зі всіх континентів. Під час «Гарбузової ночі» влаштують три екскурсії», – зазначив організатор Конкурсу скрипалів Олега Криси Сергій Подолянчук.

На цікавих чекає екскурсія-вечірка «Гарбузова ніч». Музей «Шевченківський гай» готує атракцію, на якій можна буде випробувати себе як учасника оркестру народних інструментів – і заграти на гарбузі. Хлопці змагатимуться у турнірі, де на швидкість котитимуть величезні кабаки. А дівчата навіть робитимуть гарбузову прикрасу. Обіцяють «Сватання з гарбузовим кінцем», швидкі побачення-залицяння, а мірошник частуватиме всіх відваром трав з гарбузовим медом.

«Гарбузове фрі, гарбузові цукати, гарбузовий мід. Також можна буде спробувати гарбузівочки», – розповіла організатор екскурсії Надія Дзвоник.

Запрошують усіх на прем’єру вистави «Пісні вітру». Центр «Слово і голос» готує новий проект Наталки Половинки. Звучатимуть народні пісні та українські класичні романси. Це сольна програма Лауреатки національної премії імені Шевченка за участю ансамблю Lemberg.

«Романс – це насправді життя людини і мова. Це такі ціннісні речі, які зараз головні – не економіка, фабрика, а людина і мова», – зазначив директор Центру «Слово і голос» Назар Романюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада