Культурні події на вихідних у Львові

Шевченко у стилі блюзу, року та R'n'B, «Ткана Шевченкіана» – в Етнографічному музеї та презентація нової платівки від гурту «Гич Оркестр»

13:01, 10 березня 2017

У п’ятницю, 10 березня, Шевченко зазвучить у стилі блюзу, року та R'n'B. Українські класики зазвучать по-сучасному. Співачка Оксана Муха, скрипаль-віртуоз Олександр Божик, львівський композитор Дмитро Кацал та симфонічний оркестр запрошують до Львівської філармонії на проект «Від Шевченка до Костенко». Тут твори Франка зазвучать в стилі R'n'B, блюз-роковими будуть Антонич та Стус, симфо-роковим – Чубай, у стилі ф’южн – Леся Українка, а Шевченко зазвучить у блюзі і навіть під музику Бетховена.

«Ткана Шевченкіана» – в Музеї етнографії та художнього промислу. Тут експонують понад 30 творів авторського текстилю зі збірки фонду «Народна тканина»: тематичні килими, панно, сюжетні гобелени. Роботи впродовж минулого століття створили 20 митців із десятка міст України. Це Михайло Білас, Єлизавета Фащенко, Марта Токар, Стефанія Шабатура, Оксана Риботицька, Софія Бурак. Один із найдавніший творів – килим невідомого автора, витканий до сторіччя від народження Шевченка.

«Килим дуже символічний. На ньому закодована і хатинка –мрія Шевченка: «Поставлю хату і кімнату і садочок посаджу». І вгадується, що хатиночка стоїть над Дніпром тому, що сонечко сходить трішки далі», – розповіла Галина Виноградська, провідний зберігач фондів «Народна тканина».

«Під маркою Івана Яковича». Нову, третю, платівку презентує у суботу, 11 березня, гурт «Гич Оркестр».

Концерт музиканти влаштують у клубі «FESTrepublic». У переліку – пісні різних народів, які століття тому Іван Франко, знавець 14 мов, переклав на українську. Серед них навіть китайська народна – «Дівчина воячка», а також німецькі, іспанські

«Уся амплітуда від делікатного до екстравагантного – як ми любимо. Це буде гарна нагода і потішитись, і подумати. Застановитись над речами, які ми не знали у Франкові, які ми не знали один в одному», – розповів музикант колективу Остап Костюк.