«Кіномайстерня. Підзамче» запрошує на кінопоказ від молоді у суботу о 19:00. Впродовж десяти днів на території біля арт-центру «Фабрика повидла» молодь від 10 до 13 років пробувала себе в ролях оператора, актора, режисера. Разом з викладачами з Білорусі, України та Швеції вони творили на тему «Як би я змінив свій район».
«Одна команда презентуватиме свої фотокниги з фотоколадами, які вони самостійно зробили. Друга команда ― документальну стрічку про Підзамче. Третя записувала звук. І представлятимуть свої саундтреки», ― розповіла менеджер «Кіномайстерні. Підзамче» Анна Яковенко.
Заварювати японський чай навчать у музеї. Цієї суботи у відділі українського мистецтва Нацмузею, що на вулиці Драгоманова, охочим відкриють таємниці японської чайної церемонії. Лекцію проведуть в атмосфері виставки «Світ Кабукі», на якій презентують оригінали японської кольорової гравюри 19 століття. Це сто робіт вихованців Утагави Кунійосі, що відтворюють життя театру. Початок о 15:00.
«Ми підготували культурно-освітню програму спільно з японським клубом та кафедрою сходознавства Франкового університету. Тож чекаємо всіх на майстер-класах», ― запросила молодший науковий співробітник музею Тетяна Вуєва.
«Дні франкофонії» запрошують на унікальний концерт. Фестиваль, що пропагує французьку культуру і об’єднав 84 країни на п’яти континентах світу, запрошує цієї суботи до філармонії. У чотири руки на фортепіано гратимуть грузинські піаністки-віртуози Натія та Тамар Берая. Це будуть твори Моцарта, Равеля, Рахманінова, Ліста та Лютославського.
«Гратимуть на двох фортепіано в чотири руки. Це дійсно віртуозно, бо в них нелегка програма. Будуть присутні посли трьох країн: Франції, Швейцарії та Грузії», ― пояснив директор ГО «Альянс Франсез» Бернар Уліят.
Чергова книжкова толока в Миколаєві на Львівщині. Від п’ятниці, традиційно, всі письменники ― а їх буде цьогоріч до сотні ― вирушать на зустріч з читачами у школи району. В суботу та неділю на відвідувачів чекатиме виставка-продаж нових цікавих видань, майстер-класи з соломоплетіння, виготовлення 3D іграшок-звірів, писанкарство. А також зустрічі з улюбленими авторами з Буковини, Харкова, Запоріжжя, Херсона, Полтави.
«Я би хотіла кілька молодих назвати: це Олена Ольшанська, Валентин Терлецький, Володимир Шовкошитний, Володимир Даниленко, Винничук, Олександр Гаврош», ― зазначила організатор книжкової толоки Любов Хомчак.