Культурні події на вихідних у Львові

«Страсті за Матвієм» Баха, створення театральних масок та уроки японської каліграфії, а також прем'єра «Чоловік моєї дружини» від заньківчан

12:58, 24 березня 2017

У суботу та неділю, 25-26 березня, «Страсті за Матвієм» Баха вперше зазвучать у Львові.

Обласна філармонія запрошує на маштабний твір композитора, який той писав для виконання у Великодну п'ятницю у церкві святого Хоми у Лейпцігу. Твір оповідає про євангельські події від змови первосвящеників і до поховання Христа. Цей твір у Німеччині щороку виконують 2 хори, 2 оркестри і солісти. У Львові це дійство відтворить симфонічний оркестр «ІНСО-Львів», капела «Дударик», польський хор «Лютня Любельська» під батутою німецького диригента Райнгарда Зеєгафера.

«Перше виконання було у церкві святого Томи у Лейпцігу. Однак після того впродовж 100 років ніхто його не виконував. Залунав він аж у 1830 р. в Берліні», – розповів німецький диригент Райнгард Зеєгафер.

У суботу, 25 березня, майстер-клас із виготовлення японських театральних масок, а у неділю — уроки каліграфії.

Створювати маски навчатимуть у Національному музеї у Львові. У відділі українського мистецтва, що на вул. Драгоманова, охочим відкриють таємниці японської театральної маски. А вже у неділю – навчатимуть їхньої каліграфії. Все це відбуватиметься в атмосфері виставки «Світ Кабукі», на якій презентують оригінали японської кольорової гравюри ХІХ ст. Це сто робіт вихованців Утагави Кунійосі, що відтворюють життя театру.

«Розклад є, але його потрібно дізнаватися у Фейсбуці. Також оголошення будуть вивішені у місті», – розповіла молодший науковий співробітник музею Тетяна Вуєва.

Прем'єра від заньківчан –«Чоловік моєї дружини».

У заньківчан – прем’єра. Цього разу від помічника режисера В'ячеслава Жукова. Чоловік на камерній сцені ставить історію хорвацького драматурга Міро Гаврана. Вистава про любовний трикутник поміж двома чоловіками і жінкою, яка, виявляється, одружена відразу з двома. Вистава про чоловіче щастя та вчинки заради нього.

«Вони зустрічаються і їхня розмова – як пінг-понг. Вони настільки кардинально змінюють свої думки під час цієї розмови. Усе з'ясовується буквально в останніх кількох репліках», – розповіла Леся Кічура, редактор літературної частини театру.

Прем'єра вистави відбудеться 26 березня о 18:00.