Відчуйте себе дітьми – пориньте в «Казки Андерсена».
Десять львівських лялькарок та художниця Мар’яна Томин запрошують до галереї «Велес». Тут вас зустрінуть герої улюблених казок: Снігова королева, Кай, Герда, Принцеса на горошині, Голий король. Ляльки створені у різних техніках: з церніту, полімерної глини, паперклею, тканини, паперу та з елементами валяння.
«Треба налаштуватися на казку, згадати дитинство, впасти в нього. І постаратися звібрувати з тими лялями, які тут є», – розповіла лялькарка Наталя Чубина.
У «Тюрмі на Лонцького» — «Страсті».
Пережити страсті разом із Христом можна в «Тюрмі на Лонцького». Музей підготував виставку графіки Андрія Тирпича. Однак митець не лише акцентує увагу на «Страстях» Спасителя, але звертає увагу на муки тих, хто колись потрапив у стіни цієї в’язниці. Тож експозицію у вигляді маленької каплиці оформили в камері для політв’язнів. У шану тим, хто віддав життя за церкву, державу та національну гідність. Людина, яка навідається сюди, відчує ці страсті.
«Страсті» — це мандрівка роздумами. Людина, яка потрапить сюди, переживе ці емоції. Можливо, хтось пережив чи родичі пережили ці страждання в цій тюрмі», – пояснив графік Андрій Тирпич.
«Великдень у гаю» запрошує на «Кривий танець».
А вже у неділю всіх скликає «Великдень у гаю». У Музеї народної архітектури та побуту водитимуть гаївки. Діятиме 8 цікавих галявин: молодіжна, писанкова, сонячна, смачна та лицарська, де навчатимуть воєнної справи. Обіцяють і великодній флеш-моб – «Алею благословення». Святкування перейде у Світлий понеділок.
«Ми відтворимо волочебний обряд. Це давня традиція, що побутувала в Україні на другий день свята. Тобто група людей з музиками ходила від хати до хати, вітаючи господарів зі святом і співаючи риндзівок», – розповіла координатор фесту «Великдень у гаю» Соломія Довгань.