Культурні події на вихідних у Львові

Таємниці нічного Львова, фестиваль класичної музики та обрядова забава у Музеї народної архітектури і побуту

20:10, 13 липня 2017

Фестиваль «Ніч у Львові»

Підземелля, вежі і музеї у темну пору доби. Від п’ятниці до неділі відбуватиметься фестиваль «Ніч у Львові». На 50 локаціях влаштують близько 100 подій. Організатори радять потрапити на кожну з них, особливо у суботу опівночі на виставу «Ромео і Джульєтта» в Італійському дворику та у п’ятницю на площу Ринок, де вперше актори театру «Воскресіння» покажуть виставу на канаті.

«Це буде прем’єра і я думаю, що буде цікаво. О 23:00 дійство – мім на канаті з друзями ходулістами. Це буде така інтерактивна атракція», – розповів актор театру «Воскресіння» Юрій Пилипчук.

Фестиваль класичної музики Маттіаса Кендлінгера

До суботи у Львові триватиме фестиваль музики Маттіаса Кендлінгера. Класика від австрійського маестро. До суботи у Львові триватиме фестиваль музики Маттіаса Кендлінгера, диригента і композитора з Австрії, який заснував в Україні два симфонічні оркестри, хор і музичну агенцію «Да Капо». У межах фестивалю у філармонії і Палаці Потоцьких звучатимуть його твори у виконанні оркестрів K&K Philharmoniker, K&K Symphoniker, хорів та знаних солістів. Влаштують і світову прем’єру.

«У симфонії перетинається австрійська культура з українською. Українська культура мала великий вплив на написання цієї музики і це буде відчутно у самому творі», – розповів композитор Маттіас Кендлінгер.

Обрядову забаву влаштують у Музеї народної архітектури і побуту

Обрядова забава – Петрівка у Музеї народної архітектури і побуту. У п’ятницю та суботу скликають охочих на нічні театралізовані екскурсії, з автентичними танцями, забавами, де кожен стане учасником дійства. Дівчата потраплять на вечорниці, де прястимуть, а хлопці у той час молотитимуть зерно.

«Кожен буде безпосереднім учасником дійства, потрапивши до хати народного музиканта, всі стають учасниками давнього народного оркестру, в кожного в руках інструмент. Музикант вчить кожного, як на ньому грати», – пояснила Соломія Довгань, працівниця Музею народної архітектури і побуту.