До Тустані — побути середньовічним мешканцем.
«Усе буде, як в кіно!» – таке гасло ХІІ фестивалю середньовічної культури «Ту Стань!» в Уричі. Цьогоріч обіцяють потужну літературну частину, із виставами приїдуть театри Львова, Калуша та Полтави. А ще запрацюють три нові школи: кінематографії, гончарства та миловаріння. Традиційно лицарі зійдуться в поєдинках. А ввечері розважатимуть гурти Torban, The Doox, Lemko Bluegrass Band, Lirwak, ЯгОди. А на найсміливіших і найвитриваліших чекатиме штурм фортеці. Окрім цього запрошують гостей спробувати себе у різноманітних ролях середньовічних мешканців, митців, просвітників чи воїнів.
«Це час великої культури і мистецтва, коли в інших країнах європейських, в центрі міст було болото, а королі не вміли підписуватися і ставили хрестик. Це час, коли в нас було високе мистецтво, гарна музика і запальні танці», – розповів засновник і директор фестивалю «Ту Стань!» Василь Рожко.
У Турці тривають «Бойківські фестини».
У Турці тривають фестини. Цьогоріч організатори запланували похід до пам’ятного хреста «Старий Руський путь», що на верховинській полонині в селі Либохора, який символізує шлях християнства в Галичину. А також до пам’ятного хреста першого бою Українських січових стрільців на Ужоцькому перевалі в Сянках. Попереду ще мандри до витоку Дністра. Вже відкрили народний ярмарок та діють майстер-класи. Обіцяють патріотичну музику і вистави.
«Веземо Шевченка «Садок вишневий». Це дуже складна вистава: дуже багато світла і ми розбираємося, яким чином її можна вивезти за межі театру. Тому що найгарніше вона виглядає все таки на базі в «чорному кабінеті», – розповіла Уляна Мороз, директорка Львівського обласного театру ляльок.
«Фест концертів літньої пори» — 4, 6 серпня.
На «Фестиваль концертів літньої пори» запрошує Львівська обласна філармонія. У п’ятницю органістка Олена Мацелюх та піаністка Меланія Макаревич дадуть концерт «Орган і рояль». А у неділю зазвучить уже орган зі скрипкою Марка Комонька в програмі «Генії бароко». Це твори Баха та Вівальді. Це другий літній фестиваль. Наступного року його обіцяють зробити міжнародним.
«Цей фестиваль називається ще крім того «Pizzikato e kantabile». Таку назву має тому, що в ньому задіяні специфічні інструменти, котрі щипають і котрі співають», – розповіла директорка «Фестивалю концертів літньої пори» Олена Мацелюх.
Скульптура Михайла Дзиндри – у Львові.
Скульптура Михайла Дзиндри – у Львові. У музеї Пінзеля можна оглянути зо два десятки модерних творів митця, які він робив за океаном, в еміграції. Це «Сходи на вежу», славнозвісна «Людина Чорнобиля» чи, до прикладу, «Закохані після медового місяця». Виставка діятиме два місяці. Організатори очікують, що експозиція зацікавить глядача і також приверне увагу до музею Дзиндри у Брюховичах.
«Люди зможуть побачити, а потім сідати на автобус №8, їхати в Брюховичі. Там прекрасна пора, будуть скоро і гриби. І на моїй території можна відпочити», - розповіла Софія Дзиндра, директорка Музею сучасної скульптури Михайла Дзиндри.