Культурні події на вихідних у Львові

Дні Хорватії, фестиваль «Золотий Лев» та прем’єра «Сестри Річинські»

18:28, 28 вересня 2017

29 вересня стартують «Дні Хорватії у Львові».

«Дні Хорватії у Львові» – вже у ці вихідні. Півсотні учасників привезуть до Львова частинку своєї культури. Фест розпочнеться у п’ятницю, 29 вересня, в Італійському дворику. Тут виступатимуть етно-гурт «Branimir» з словацького села Бенковце та «Tovareća mužika» з хорватського містечка Салі. Обіцяють і фотовиставку з мальовничого острова Дугі Оток. Хорватський живопис покажуть у суботу в галереї «Примус», що на вул. Лесі Українки, 16. А тих, хто любить традиційну хорватську їжу, запрошує Музей ідей, де впродовж двох днів хорватські кухарі готуватимуть смачні страви.

«Будуть веселі хорвати. Приїдуть етно-колективи. Один навіть ходитиме через центр Львова. Вони такі чудові. Вже 50 років такий колектив є», – розповів Марін Лерга, керівник ГО «Біла Хорватія».

Із 30 вересня до 3 жовтня у Львові фестиваль «Золотий лев».

«Золотий лев» знову вийде на вулиці міста вже у цю суботу, 30 вересня. Міжнародний театральний фестиваль цьогоріч стане 28-им. Глядачі зможуть подивитися вистави вуличних театрів із України, Польщі, Португалії та Чехії. Розпочнеться все з карнавалу, який пройде вулицями міста від Франкового університету до площі перед театром опери і балету. Там театри представлять свої номери. А на пл. Ринок глядачів розважатимуть клоуни.

Столичний театр «ДАХ» у старому трамвайному депо на вул. Сахарова покаже вистави «ЦеШо» і «Але вітер». У дворику Ратуші театр «Воскресіння» презентує виставу «Поїзд зі Львова», а поляки – «Punch and Judy».

«Привіз такі вистави, щоби дивилися всі. Від найменшого до найстаршого глядача, який би міг вистояти годину чи сорок хвилин на вулиці під час вистави», – розповів директор фестивалю «Золотий Лев на вулиці – 2017» Ярослав Федоришин.

29 вересня — вистава «Сестри Річинські».

Прем’єра у заньківчан – вистава «Сестри Річинські» за Іриною Вільде. За цей твір – про долю п’ятьох сестер – письменницю нагородили Державною премією ім. Т. Шевченка. Виставу спільно з студентами поставила Таїсія Литвиненко. Хоча це не перша постановка в театрі: ставили її і до 100-річчя, і до 110-річчя від народження авторки. А першу виставу глядач бачив тут ще наприкінці 60-их – у постановці Олексія Ріпка.

«Грали до 200 вистав. На кожну виставу приходила Ірина Вільде. Сідала в першому ряду і дивилася. Ну, найбільше вона була закохана в Стригуна. Казала йому, що він неймовірно зіграв Бронка Завадку», – розповіла Таїсія Литвиненко, режисер-постановник вистави.