Культурні події на вихідних у Львові

Фестиваль середньовічної культури, виставка скульптури та живопису, а також атракції в Домі Франка

2 серпня

3-5 серпня — фестиваль середньовічної культури «Ту Стань»

Прихильників середньовічної культури скликає фестиваль «Ту Стань». Від п'ятниці до неділі в с. Урич на Сколівщині завирує життя біля скель, де колись височіла фортеця. Фестивальники зможуть потанцювати на майстер-класах, побачити лицарські турніри і самі позмагатися на школі лицарства. Для дітей віддадуть усю фортецю. А як смеркне, у суботу влаштують грандіозне театралізоване дійство ‒ масовий штурм фортеці. Також цьогоріч гостям вперше запропонують віртуальний політ над скелями і замком.

«Занурення не лише у реалістичному зображенні, а й у відчуттях, в положенні оператора, коли літаєш. Але «Ту Стань» ‒ це в першу чергу фортеця, військо, танці, музика», ‒ зазначив засновник і директор фестивалю Василь Рожко.

Василь та Світлана Яричі відкрили спільну виставку

Автор львівського пам'ятника королю Данилу, один з найвидатніших скульпторів України Василь Ярич та його дружина художниця Світлана Ярич відкрили спільну виставку. У галереї «Зелена канапа» презентують найсвіжіші роботи. Пан Василь, як завжди, досконалий у формі та ідейному наповненні скульптури, тим часом пані Світлана ‒ майстриня у гармонії кольору в абстрактному живописі. В одній майстерні подружжя тут працює уже 22 роки.

«Тут в мене виставлено і дерево, камінь, бронза, невеличка теракота, всі є техніки, в яких я працюю», ‒ каже Василь Ярич. Його дружина додає: «Нам добре, бо він скульптор, а я займаюся живописом і ми якось доповнюємо в цій експозиції один одного».

Дім Франка запрошує на грушки і етно-концерт

Львівський музей Івана Яковича скликає на незвичну атракцію. У п’ятницю о 16 годині усі охочі можуть прийти у музей, там разом зриватимуть грушки із 116-річного дерева і ласуватимуть ними та випеченими смаколиками. А ще зможуть послухати екскурсію садом Франка. У програмі також концерт етно-гуртів «Ягоди» і «Жива», які виконують автентичні українські пісні.

«Франко насадив навколо свого будинку гарний сад, на жаль, з того саду збереглася лише грушка. І саме цього року грушка зародила дуже рясно, отож ми вирішили, не тільки ми будемо ласувати цими грушками, але й поділитися з нашими друзями», ‒ запросила наукова працівниця музею І. Франка Марта Волошанська.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Чемпіон світу з кульової стрільби допоміг львівським патрульним затримати порушника
«Нова українська школа»
Винуватець смертельної ДТП втік з лікарні у Львові
Головні новини Львова за 24 вересня
Петицію про заборону телеканалів «112 Україна» та «NewsOne» підтримали понад 14 тис. українців
«Міс Україна-2018» позбавили титулу. Виявилося, що вона місіс
Революція з людським обличчям
«Людині треба землі не так багато: два метри довжини і півтора метра ширини!», – Олег Синютка
Богатир Олексій Новіков встановив рекорд України на Lviv Fitness Weekend
«Національний корпус» відмежувався від нападу на анархістів у Львові