На фестивалі твори Падеревського «злиються» з джазом. На закриття фестивалю «Відкриваємо Падеревського» польський фолькансамбль пісні та танцю «Мазовше» привезе до Львова оперу 18 століття «Краків’яни та Гуралі». Історію про побут польського суспільства перед третім поділом країни покажуть 14 листопада у Львівській опері. Наступного дня, 15 листопада, у філармонії гурт «ДагаДана» та піаністка Маріанна Гумецька запрезентують твори Падеревського в джазовій інтерпретації.
«Це з такою любов’ю зроблено до творів, які постали ще в 19 столітті композитором зовсім іншої епохи. Коли не існувало ні електронної музики як такої, ні джазу», – розповіла піаністка Маріанна Гумецька.
Оглянути свій текстиль запрошує Ольга Парута-Вітрук. Свої гобелени та аплікації, зроблені за весь період творчості, жінка виставила у Національному музеї. Тут: і перший гобелен, витканий ще у 1986 році, і останній, якому лише тиждень. Жінка мала вже чимало виставок, однак ця – перша персональна.
«Шевченківський гай» запрошує на нічні атракції. У п’ятницю та суботу тут влаштують екскурсію незвичним маршрутом. Спершу «блуд» водитиме гостей лісом, відтак всі завітають до храму, а біля водяного млина частуватимуть теплим чаєм. Хто забажає, зможе навчитися гри на різних інструментах. Охочим дозволять й створити свій міні-оркестр.
«Буде частування, забави. Вітряк – легенда про парубка та дівчину. Буде ще багато вього цікавого. Не хочу наперед відкривати – нехай люди прийдуть і буде маленька інтрижка», – зазначила науковий співробітник Музею народної архітектури та побуту Христина Федечко.