На вихідних львів’яни мають змогу відвідати експозицію про українське село в Музеї етнографії, послухати кримськотатарську музику та скуштувати східні ласощі, а також побувати на виставці в Палаці мистецтв.
Українське село представив Музей етнографії та художнього промислу. Музейники оновили постійну експозицію на площі Ринок, 10. Показали, як у XIX-XX століттях українці – Гуцульщини чи Поділля – святкували найбільші свята: Різдво, Великдень, Івана-Купала. Виставка «Традиційно-побутова культура українського села» унікальна й тим, що демонструє ще й сімейну обрядовість.
«А далі буде продовжуватися наша експозиція, будемо будувати нові зали. Де буде представлена весільна, поховальна і родинна обрядовості», – розповів завідувач виставкового відділу етнографічного музею Андрій Колотай.
Європейська ніч літератури накриє і Львів. У суботу з 18:00 до 22:00 в Музеї ідей влаштують діалог культур: української та кримськотатарської. Кримський музикант Джаміль Каріков з дружиною-акторкою співатимуть рідною мовою. А їм у відповідь зазвучать струни кобзаря Андрія Селецького. У літературне шатро запрошують усіх охочих читати і свої вірші.
«Будемо мати смаколики: кримськотатарські, східні ласощі, і каву по-східному, а також будуть закуски української кухні», – зазначила спеціаліст відділу маркетингу міського управління культури Ірина Шимон.
Також у Львові стартував «Весняний салон». У Палаці мистецтв члени Спілки художників України – а їх там чотири сотні – виставили свої доробки до огляду глядача. Щоправда, не всі, а охочі. Тож цього разу в більшості – живопис, кераміки та скла обмаль. Пояснюють це кризою в державі і високими цінами на художні матеріали. Однак салон, кажуть, має бути – це вже традиція.
«От так, якби ми раз і Великдень скасували, бо немає грошей. Хай буде такий, який є – скромний...» – розповів головний художник Палацу мистецтв Орест Скоп.