Культурні події у Львові на вихідних

Морський фест в Музеї ідей, «Великдень у гаю» та виставка атрибутів російсько-української війни

14:56, 29 квітня 2016

На вихідних у Львові морський фест збиратиме кошти на козацьку чайку «Пресвята Покрова», «Великдень у гаю» потішить гаївками, забавами та етнодискотекою, а в Історичному музеї – експозиція реальних атрибутів російсько-української війни.

Морський міні-фест запрошує всіх до Музею ідей. Для нашої козацької чайки «Пресвята Покрова», яка зараз пришвартована у Франції, збиратимуть кошти на ремонт. На оновлення палуби та бортових дощок потрібно 7 тисяч євро. Тож гостей дійства частуватимуть кулішем, музикою від львівських виконавці, буде й міні-ярмарок. Чайка, що обійшла всі береги Європи, крім Португалії та Ірландії, вже у липні має взяти участь у морському святкуванні «Брест-2016».

«До кінця червня маємо встигнути. Чайка має стояти на воді, готова, в перфектному стані. Тому що це лице Львова», – зазначив отаман чайки «Пресвята Покрова» Тарас Бенях.

«Великдень у гаю» знову відродить традицію. Святкування Христового воскресіння розпочнуть з Літургії. А далі гурти «Ойкумена», «Гефсиманія», «Марвінок», «Йорий Клоц» забавлятимуть, навіть гаївками. Будуть середньовічні лицарські бої та іконописні майстер-класи для дітлахів. У понеділок малюки ще й розмальовуватимуть в стилі Приймаченко фігурки. В ці дні можна буде й виграти хлібопіч – для цього варто принести до музею свою паску. Молоді ж буде цікава недільна етнодискотека.

«Початок о 19:00. Етнодискотека відбуватиметься за участі гуртів "ПашкоБенд", "Троєзілля", а також ді-джеїв KAAS та T-One. Особливими гостями нашої програми також будуть "Шпилясті кобзарі" та Марта Шпак», – розповіла науковий співробітник музею «Шевченківський гай» Соломія Довгань.

«АТО. Неоголошена війна Україні». Історичний музей до липня запрошує охочих безкоштовно відвідати виставку, що відтворює хід російсько-української війни від квітня 2014-го. Спільно з Воєнним історичним музеєм вони представили атрибути, що були на сході: у Слов’янську, Донецьку, на території Луганського аеропорту, в Іловайську, Дебальцевому. Серед усього: бойові нагороди, хитромудрі розтяжки, дитячі малюнки і навіть портрет Шевченка з бібліотеки села Світличне, що на Луганщині.

«Він був порізаний на куски. Думаємо, що це таке поводження було з ним там, в тій бібліотеці. І після реставрації ми його представили як символ незламного українського духу», – розповіла головний зберігач фондів Історичного музею Світлана Хавалко.