На вихідних львів’яни мають змогу відвідати благодійну виставку дітей з неблагополучних сімей, відкриття міжнародного фестивалю «KAZ.KAR.», а також долучитися до «БалатонФесту», де можна буде скуштувати шашлик, взяти участь в майстер-класах та подивитися кіно.
«Шедеври очима дітей» – свої інтерпретації світових шедеврів – від «Мони Лізи» Леонардо Да Вінчі до «Мерелін» Енді Ворхола – запрезентують діти. Дехто з них – з неблагополучних сімей, в інших батьки алко- та наркозалежні, або ж сидять за гратами. Серед маленьких художників є й переселенці із зони АТО. На благочинну виставку запрошують до Палацу мистецтв.
«Зібрані кошти передамо на використання цим дітям. Щоб вони зрозуміли, що на сьогодні можна заробляти чесним способом», – зазначив керівник ГО 2Львівський центр піклування про дітей» Юрій Гимон.
Стартує п’ятий міжнародний фестиваль «KAZ.KAR.». Окрім живописних виставок та читання казок в Палаці Потоцьких, на дітей, підлітків і тим, кому 18+, чекатиме і театр. До нас привезуть вистави творчі студії з Луцька, Миколаєва, Києва, а також Праги, Ряшева та Тегерана. Особлива увага – нашому театру «І люди, і ляльки». Задіяні будуть ще дві локації: Театр Лесі Українки та Обласний театр ляльок.
«Зруйнувати стереотип щодо того, що казка – це мистецтво тільки для дітей. Казка – це жанр, який не має віку», – запевнив президент фестивалю казок «KAZ.KAR.» Андрій Сендецький.
«БалатонФест» запрошує сусідів разом провести суботу. Мешканців цього району кличуть до сцени: діткам влаштують «хімічний» майстер-клас, можна буде зробити незвичні вуличні меблі, охочі зможуть посмажити просто неба шашлик, а також чекає конкурс найкращого смаколика від господині.
«Наприкінці вечора ми будемо крутити кіно на роверах. Будемо підмикати до загальної мережі 10 роверів, самі ж сусіди наші будуть крутити велосипед. І ми будемо бачити на екрані кіно, яке нам приготував «ВізАрт», – розповіла організатор «БалатонФесту» Ірина Панчишин.
«Танок квітів» – від Ольги Сокуренко. В Етнографічному музеї відкрилась виставка мисткині з Черкас. Жінка займається живописом ще змалку, а от вишивати на батику взялася в підлітковому віці. З того часу її творіння прикрашали навіть зали Верховної Ради України. А от у Львові Ольга Сокуренко вперше виставляється.
«Дуже люблю маки. Тут гарні краєвиди. Я подивована була, коли ми їхали, – неймовірна кількість маків», – поділилася мисткиня Ольга Сокуренко.