Культурні події у Львові на вихідних

Фестиваль «Зашків», фест «Давньої музики» у Філармонії та виставка реквізитів комунізму в Музеї історії релігії

10:43, 17 червня 2016

На вихідних, 17-19 червня, львів’яни мають змогу побувати на патріотичному фестивалі в Зашкові, фесті «Давньої музики» у Філармонії та виставці «Атеїзм, комунізм, тоталітаризм: минуле».

До 125-ї річниці від народження Євгена Коновальця – гайда на «Зашків». Патріотичний фестиваль розбили цьогоріч на три блоки: культурно-мистецький, спортивно-військовий та музичний. Розпочнеться все марафоном від пам’ятника Бандері до малої батьківщини Коновальця. Вхід на фест безкоштовний, але без алкоголю та цигарок. Розважатимуть відпочивальників гурти «Антитіла», «КOZAK SYSTEM», «ОT VINTA», «Тінь сонця» і не лише.

«Зокрема це є чайка, це є форум української книги, це є футбол босоніж, регбі, велопробіг», – розповів координатор оргкомітету фесту «Зашків» Роман Брезіцький.

Стартує чотирнадцятий фестиваль «Давньої музики». Цьогоріч зазвучать твори, які музиканти виконують не часто: магніфікат Баха, коронаційна меса Моцарта. Приїдуть до Львова середньовічний та ренесансний оркестри. А також подивують прем’єрою опери Юзефа Ельснера «Король Локетек, або Віслічанки». Відкриють фест у Філармонії бароковими творами Вівальді.

«Присвячений пам’яті Романа Стельмащука, засновнику цього фестивалю, який провадив його 13 років. Зрозуміло, що ця справа не може загаснути», – зазначила артистичний директор фестивалю «Давньої музики» Людмила Капустіна.

Музей історії релігії запрошує на виставку «Атеїзм, комунізм, тоталітаризм: минуле»

«Атеїзм, комунізм, тоталітаризм: минуле». Музей історії релігії, який за Радянського Союзу називався ще Музеєм атеїзму, відкриває справжнє обличчя тоталітарної влади. У ті часи він мав пропагувати комунізм та безбожжя. І зберігав у своїх фондах документи-наклепи містян навіть на віруючих родичів або ж живописні полотна, що возвеличують ленінізм. Сьогодні ж усі ці речі, навпаки, стануть для молоді доказом злочинності комуністичного режиму.

«Вони, напевно, не зрозуміють, яким чином ці пам’ятки могли возвеличувати комунізм чи радянську владу. Навпаки вони є документами, які показують їхню жахливу суть», – розповіла кураторка виставки Надія Полянська.