На вихідних у Львові дракони оживуть на Китайський Новий рік – буде лазерне шоу і вечірка просто неба, молоді актори запрошують на перформанс «Чужинець на чужині», а реконструктори відтворять бій під Крутами.
Зустріти Китайський Новий рік на площі Ринок. Організатори обіцяють вражаюче лазерне шоу та традиційну святкову ходу вогняних драконів. Просто неба влаштують вечірку, навчатимуть готувати страви китайської кухні, а цзяо-цзи – національні пельмені – можна буде придбати на ярмарку. Окрім показових виступів з кунг-фу, на гостей чекатимуть й живі символи цього року – семеро барвистих півнів, з якими можна буде зробити світлини.
«Побажаю, щоб всі українці так само, як китайці, святкували гарний Новий рік в Україні, у Львові. – Настрій має бути бомбезний? – Так, я думаю, бомбезний», – поділився заступник голови центру «Ланьхва» Кай Ґо.
На перформанс – до заводу. Молоді актори, що закінчують навчання у «Франковому університеті» у п’ятницю ввечері запрошують на перформанс «Чужинець на чужині». Новий театральний проект «Гершом» під наглядом американського режисера Сета Браумріна експериментує на тему подорожі часом, простором і навіть Всесвітом. Від себе і до себе. Вхід на показ – вільний. У закритій частині ще працюючого заводу на Підзамче.
«Це про те, як швидко молоді люди сьогодні, у ХХІ столітті, мусять рухатися. А частина з них насправді виходить своїм сприйняттям ще з ХІХ століття. Тому вони рухаються дуже-дуже швидко через культурні і екологічні зміни, щоб вирости», – розповів режисер Сет Баумрін.
«Бій під Крутами» – у Львові. Аби сучасники гартували свій дух проти загарбників, біля обласної адміністрації в неділю, 29 січня, відтворять події 29 січня 1918 року, коли більшовики вели наступ на Київ. Тоді серед сотні наших загиблих під Крутами були і курсанти Першої Української юнацької школи, і Студентського куреня Січових Стрільців. Товариство «Пам’ять» залучить три десятки своїх реконструкторів, приїдуть і з Вінниці. Можна буде оглянути техніку.
«Це має і пропагандистське значення, ідеологічне. Має на меті виховувати молодь, загартовувати її в національному дусі. І готувати наступних захисників», – зазначив член товариства «Пам'ять» Макар Гаталяк.