Курченко нікуди не зник. Він скуповує кримські заправки

11:58, 4 червня 2014

Оголошений в розшук Сергій Курченко веде переговори про купівлю другої за величиною кримської мережі АЗС ТЕС, що складається з 70 станцій.

Про підготовку угоди розповіли топ-менеджери двох компаній-нафтотрейдерів, пише ЛІГАБізнесІнформ.

"ТЕС вже третя мережа АЗС, яку хоче придбати опальний бізнесмен", - відзначає видання.

Навесні цього року Курченко придбав кримські мережі "Современник" і "Лукойл-Україна". Після закінчення угоди йому належатиме 118 кримських заправок, що становить понад 25% роздрібного ринку нафтопродуктів Криму.

"Переговори розпочалися ще в квітні і проходять у Москві, - розповів керівник великого нафтотрейдера. - Швидше за все, угоду буде закрито найближчим часом".

У травні корпорація ТЕС позбавилася від трьох АЗС, що знаходилися на материковій частині України. Їх викупила кримська компанія ДЮН.

Мережа АЗС ТЕС входить в однойменну корпорацію, яка є найбільшим паливним гравцем в Криму. Крім заправок, корпорації належить дві нафтобази, а також перевалочний комплекс в Керчі з резервуарним парком близько 20 тис. тонн, розрахованим на перевалку мазуту і дизпалива. Компанії групи також займаються оптовою торгівлею нафтопродуктами і готельним бізнесом. Власниками ТЕС є кримчани Геннадій Бейм і його син Сергій .

" Зараз йдеться тільки про покупку АЗС ТЕС. Питання про непрофільний бізнес корпорації не піднімається", - уточнило інше джерело.

У самій корпорації ТЕС коментувати інформацію про угоду відмовились.

Учасники ринку припускають, що ТЕС не остання мережа заправок, яку купує Курченко. "Усі АЗС українських мереж, по суті, без господарів, - говорить колишній кримський трейдер. - Забрати їх або купити дуже недорого не складає зараз особливих труднощів".

Курченко - фігурант списків ЄС заморожує рахунки 18 українських чиновників санкцій Євросоюзу і США. "Інформації про те, що Курченкові дозволили працювати в Росії, немає, - заявив аналітик Upeco Олександр Сіренко. - В Україну йому шлях давно закритий, Європа теж його не чекає, залишається тільки Крим".

Нагадаємо, в травні 2014 року Служба безпеки України заявила, що викрила факти безпосередньої причетності Сергія Курченка до реалізації злочинних механізмів з придбання на користь фінансово-промислової групи СЄПЕК (ВЕТЭК) медіахолдингу UMH group (ТОВ "Український медіа холдинг").

Зазначимо, що Сергій Курченко у червні минулого року придбав 100% акцій "Українського медіахолдингу", якому належить низка провідних ЗМІ України.

4 квітня цього року Курченка було внесено до розшукової бази МВС, а 23 квітня його оголосили у міжнародний розшук. 14 квітня податківці відрапортували, що на рахунках мультимільйонера арештовано кошти на суму 700 мільйонів гривень.

3 червня Міністерство внутрішніх справ України оголосило в розшук заступника голови наглядової ради компанії "Східно-європейська паливно-енергетична компанія" (СЄПЕК) Бориса Тимонькіна.