Курченко з Пшонкою наслідили у Львові

Податківці виявили докази, які свідчать про зв’язки очільника Львівщини з фінансистами «Сім’ї» Януковича

17:06, 31 жовтня 2014

Теперішній очільник Львівської облдержадміністрації Юрій Турянський, призначений на цю посаду лише 14 серпня, ймовірно пов’язаний зі злочинною діяльністю сина екс-генпрокурора Віктора Пшонки, а також мільярдера Сергія Курченка. Під час обшуків у Львові офісів компаній, пов’язаних з Турянським, податківці виявили печатки компаній Курченка та Артема Пшонки.

Обшуки у шести офісах компаній Турянського у львівському бізнес-центрі на вул. Лазаренка,1а провели одночасно ще 11 квітня. Підставою для обшуків стало кримінальне провадження, порушене 27 березня «за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ТОВ «Укр-вуглепром». Йшлося про несплату податків на 3 млн грн.

У ході обшуків податкова міліція вилучила печатки фірм «Грант Тайм» та «Запорожский коксохимремонт», які, як пізніше з’ясувалося, входять у сферу контролю скандально відомого харківського мільярдера Сергія Курченка, якого у ЗМІ називають «гаманцем сім’ї Януковича», і сина екс-генпрокурора Артема Пшонки. Після зміни влади у лютому цього року Курченко з Пшонкою-молодшим втекли з України.

Інформацію про вилучення з офісів «Укр-вуглепрому» фінансово-господарських документів, записників та печаток низки компаній, серед яких були і печатки «Грант Тайм» та «Запорожский коксохимремонт», підтвердив ZAXID.NET Володимир Поліщук, тимчасово виконуючий обов'язки прокурора Львівської області. Окрім того, за його словами, в одному із офісів, які обшукували податківці у рамках справи «Укр-вуглепрому», знайшли і вилучили трудову книжку рідного брата теперішнього голови ЛОДА Юрія Турянського.

***

Як могли печатки компаній, через які Курченко з Пшонкою виводили мільярди з держбюджету, опинитися у компаній, причетних до Турянського, у слідчих поки нема відповіді.

За словами прокурора Поліщука, з вилучених документів випливає, що ТОВ «Укр-вуглепром» жодних господарських справ з «Грант Таймом» та «Запорожским коксохимремонтом» не вело. Самі ж працівники «Укр-вуглепрому» під час обшуків заявили, що не знають звідки в їхньому офісі з’явились печатки фірм, які підозрюють в розкраданні держкоштів в особливо великих розмірах.

«Окрім того, на даному етапі кримінального розслідування ми поки не простежуємо причетність Юрія Турянського до підприємства «Укр-вуглепром». Зазначу, що досудове розслідування на даний час ще триває», - сказав нам прокурор Львівської області Володимир Поліщук.

***

Втім, ZAXID.NET уже детально описував зв’язок між Турянським і «Укр-вуглепромом». Якщо коротко – формально нині Турянський справді ніяк не причетний до «Укр-вуглепрому», проте у 2007-2008 роках він був засновником цього підприємства, яке тоді називалось ЗАТ «Західвугілля». Також існує багато непрямих доказів того, що він продовжує брати активну участь у роботі цієї компанії, яка працює, м’яко кажучи, на межі закону.

Крім того, учасники львівського вугільного ринку розказують, що раніше Юрій Турянський у приватних розмовах неодноразово говорив, що він представляє на Західній Україні інтереси Артема Пшонки.

Ще однією ланкою, що сполучає Турянського з людьми Януковича, є адвокат Світлана Цукорник, в офісі якої на вул. Лазаренка, 1а вилучили трудову книжку рідного брата Юрія Турянського. Ми з’ясували, що вона є давнім бізнес-партнером Турянського – саме їй він передавав долі у низці своїх підприємств. Наприклад, у 2007 році вона стала власником ПП «Українська промислова група», заснованому Турянським (зараз одним з власників зазначено офшорну компанію на Сейшелах), а у 2010-2011 роках Цукорник була власником ПП «Юр-груп», яке теж засновував Турянський.

Адвокату Світлані Цукорник і сьогодні належить 0,5% в ТОВ «Українські перспективи», де рештою 99,5% володіє Юрій Турянський.

***

Окремої згадки заслуговує і діяльність фірм «Грант Тайм» і «Запорожский коксохимремонт», печатки який виявили у непримітних львівських офісах.

«Запорожский коксохимремонт» став відомий завдяки розслідуванню журналістів Forbes, які у 2012 році опублікували список із 55-ти маловідомих компаній, які входили в групу «ГазУкраїна-2009» Сергія Курченка. А одним із його партнерів називали Артема Пшонку, сина тодішнього генпрокурора України Віктора Пшонки.

Це підприємство, з офісом у столичній «хрущовці», лише протягом 2011 -2013 років отримало замовлень на понад 144 млн грн, в основному від «Чорноморнафтогазу» і «Укртрансгазу».

Про зв’язок молодшого Пшонки із «Запорожским коксохимремонтом» писали і «Наші гроші» – ця компанія виграла тендер на понад 8 млн грн від Токмацької райдержадміністрації Запорізької області. По мажоритарному округу з центром в Токмаку від Партії регіонів у 2012 році балотувався Артем Пшонка.

«Грант Тайм» фігурує у справі про розтрату та привласнення державного майна ПАТ «Укргазвидобування». А головне управління Міндоходів у Дніпропетровській області відкрито називає його фіктивним підприємством.

На доказ фіктивності «Грант Тайму» свідчать матеріали ще однієї судової справи, під час розгляду якої з’ясувалось, що директор ТОВ «Грант Тайм» є номінальним, він зізнався, що зареєстрував підприємство за грошову винагороду і не знає, чим воно займається і де знаходиться. Крім того, підписував у нотаріуса низку документів та чистих аркушів.

Обидва підприємства, «Грант Тайм» і «Запорожский коксохимремонт» отримували кредити від «Реал банку», який входить в бізнес-структури Сергія Курченка та «Сім’ї». Згідно з повідомленням СБУ, гроші з «Реал банку» виводили шляхом кредитування юридичних осіб, сума вкраденого склала понад 4 млрд грн.

У 2013 році «Реал банк» надав кредит «Запорожскому коксохимремонту» у розмірі 37 млн грн, який вони мали повернути ще у квітні 2014 року. Як свідчить рішення суду, так і не повернули.

Отримало від банку кредит також і фіктивне ТОВ «Грант Тайм» - у розмірі 450 млн грн, які це підприємство також не повернуло. Окрім того, в Єдиному реєстрі судових рішень є інформація про те, що головним управлінням Міндоходів у місті Київ розпочато досудове розслідування щодо умисного ухилення від сплати податків службовими особами ряду підприємств, у тому числі ТОВ «Грант Тайм». Через рахунки цієї фірми службові особи «Реал Банку» та «Брокбізнесбанку» незаконно «виводили» готівку.

Нагадаємо, «Брокбізнесбанк», нещодавно ліквідований НБУ, також контролювався Сергієм Курченком.