Кабінет Міністрів погіршив прогноз економічного та соціального розвитку України на 2020 рік. Дані переглянули через пандемію COVID-19 та початок світової економічної кризи. Згідно з прогнозом, середньорічний курс гривні до долара США послабиться з 27 до 29,5 грн.
«Основні зміни прогнозу є результатом суттєвого спаду всієї світової економіки та впровадження масштабних заходів, направлених на стримування і боротьбу з COVID-19, як в Україні, так і в більшості країн світу», – йдеться в повідомленні Міністерства розвитку економіки.
У підсумку, прогноз ВВП України на поточний рік був переглянутий – наразі уряд очікує його падіння на 3,9% порівняно зі зростанням на 3,7%, яке прогнозувалося раніше, до початку світової кризи.
Рівень безробіття становитиме 9,4% проти прогнозованого 8,1%, а падіння реальної заробітної плати становитиме 0,3%.
«Водночас, уже з ІІ половини року очікується відновлення економічного зростання і його прискорення в наступні роки. Серед причин – високий попит у світі на продукцію вітчизняного АПК, значно стійкіша банківська система порівняно з попередніми кризовими епізодами, зниження цін на імпортовані енергетичні товари, продовження структурних реформ у співпраці з міжнародними партнерами», – повідомила прес-служба міністерства.
Середньорічний курс гривні прогнозують на рівні 29,5 грн за дол США (порівняно з 27 грн за дол США, прогнозованими у жовтні 2019 року).
Зростання цін на споживчому ринку лише тимчасово прискориться до 8,7% (порівняно з 5,5% у попередньому прогнозі), і вже наступного повернеться до цільових 5%.
Зазначається, що уточнені основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2020 рік планують використати під час перегляду державного бюджету на поточний рік.
Згідно з даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, номінальний ВВП прогнозується на рівні 4 трлн грн порівняно з 4,51 трлн грн за попереднім прогнозом. Середньомісячна зарплата орієнтовно становитиме 11 тис. грн, з урахуванням інфляції вона фактично не зміниться порівняно з 2019 роком.