Курс на Ріо

Збірні Чилі, Нідерландів, Бразилії та Мексики проходять до 1/8 фіналу мундіалю

01:04, 24 червня 2014

Одразу дві групи завершили груповий етап чемпіонату світу у Бразилії. За підсумками цього ігрового дня путівку у фінальну частину мундіалю вибороли збірні Бразилії, Нідерландів, Чилі та Мексики.

Якщо ж у випадку трьох перших команд усе було зрозуміло ще після другого туру, то у випадку з Мексикою зберігалася повна інтрига. Однак підопічні Мігеля Ерери не лише розгромили хорватів, а й показали справжній мексиканський характер і неперевершений футбол.

Нідерланди - Чилі 2:0

Перед матчем більшість букмекерських контор ставили на Нідерланди, називаючи команду Луї ван Гала фаворитом зустрічі. Хоча для обох команд цей матч нічого не змінював - виборовши перемогу у двох попередніх поєдинках, збірні Нідерландів і Чилі могли розійтися й на нічиї.

До середини першого тайму голландці виглядали доволі блідо - грали на довгих пасах і слабо виступали на контратаках. Чилійці намагалися створювати моменти через навіси і простріли. Мотивації для постійних атак у підопічних ван Гала не було: вони дозволяли чилійцям більше контролювати м'яч, однак не підпускали до своїх воріт.

Героєм матчу став 24-річний півзахисник Нідерландів Лерой Фер, який тільки вийшовши на заміну, прорвався у штрафний чилійців і розстріляв ворота Браво. На 70 хвилині зустрічі рахунок стає 1:0.

Збірна Чилі намагалася відігратися, однак оборона Нідерландів діяла злагоджено і компактно. Більше того, на останній контратаці голландцям вдалося забити другий гол - вже у додатковий час відзначився Депай.

Попри поразку збірна Чилі виходить до серії плей-офф мундіалю, де в 1/8 найімовірніше зустрінеться з бразильською командою.

Австралія - Іспанія 0:3

Цей поєдинок теж вже нічого не вирішував для суперників - за сумарною кількістю балів учасники зустрічі за будь-якого рахунку не змогли б дотягнутися до лідерів групи, збірних Нідерландів і Чилі.

Команди грали без особливого настрою. Збірна Іспанії після двох поразок була змушена відбиватися від численної критики. Єдине, що могли зробити іспанці - покинути чемпіонат з гордістю. Зрештою, розбивши трьома голами всуху збірну Австралії, їм це частково вдалося.

Іспанці відкрили рахунок ще у першому таймі - надзвичайно технічно п'яткою з подачі пробив Давид Вілья.

На 69 хвилині рахунок подвоює Фернандо Торрес, а збірна Австралії вже навіть не намагалася тримати цілісну оборону.

За 10 хвилин до кінця матчу у воротах австралійців розписується Хуан Мата і на цій ноті завершується цьогорічний мундіаль для збірної Іспанії.

Камерун - Бразилія 1:4

Гра аутсайдера і лідера групи не обіцяла учасникам поєдинку нічого, крім особистої сатисфакції.  Бразильці від початку гри почали демонструвати свою перевагу, не дуже зважаючи на Камерун. Африканська збірна у свою чергу не намагалася змінити перебіг гри.

Вже на 17 хвилині у ворота Камеруну забиває зірковий Неймар, і на подив усім, менш, ніж за 10 хвилин, африканці зрівнюють рахунок. Матіп отримує передачу від Ньома, який обійшов на фланзі Алвеса, і забиває у ворота господаря мундіалю.

Після обміну голами бразильці почали сильніше атакувати, а камерунці посилили оборону. Проте захисникам Камеруну не вдалося зупинити Неймара, який на 35 хвилині красиво обійшов лінію захисту і оформив дубль.

На початку другого тайму бразильці забивають третій гол - відзначається Фред. Звісно, про жодну інтригу не йшлося, однак вболівальникам хотілося побачити боротьбу. Однак це був бенефіс Бразилії, де збірна Камеруну була навіть не на других ролях. На 84 хвилині четвертий гол закочує Фернандіньйо.

Команди догравали матч без особливого ентузіазму та настрою. Попереду у збірної Бразилії - напружена боротьба за трофей мундіалю, а команда Камеруну пакує валізи додому.

Хорватія - Мексика 1:3

Єдиний матч, вартий уваги цього вечора, адже лише тут тривала справжня боротьба за вихід з групи. Поєдинок приблизно рівних за силами і можливостями команд обіцяв бути доволі видовищним і цікавим.

У першому таймі мексиканці створювали атаки з нічого, чим змусили неодноразово нервувати хорватів. Підопічні Ніко Ковача більше тримали м'яч, однак команда Мексики атакувала точніше і агресивніше.

У другому таймі ініціативу повністю перехопили мексиканці. Хорвати ж здали як у швидкості, так і в психологічній витривалості. На 64 хвилині капітан збірної Хорватії Даріо Срна міг заробити чисте пенальті, однак арбітр не помітив, як Срна відбив руками подачу у площину воріт мексиканців.

Хорвати відверто програвали мексиканцям за швидкістю і контролем м'яча. На 72 хвилині Рафаель Маркес, забивши зі стандарту у кут воріт, виводить збірну Мексики вперед - 1:0.

Другий гол спричинив справжню ейфорію у всьому складі збірної Мексики: Очоа покинув свої ворота, а Мігель Ерера залишив тренерську лаву, аби разом в обіймах відсвяткувати м'яч, забитий Гуардадо на 75 хвилині. Ще за 5 хвилин відзначається Ернандес, який після подачі з кутового пробиває у ворота - 0:3.

Хорвати нервували і часто фолили, але змінити настрій мексиканців їм не вдалося. Навіть гол честі на останніх хвилинах від Івана Перішича нічого не вирішив для балканської команди.

Збірна Мексики заслужено перемагає і виходить до 1/8 фіналу ЧС-2014 у Бразилії, в якій зустрінеться зі збірною Нідерландів.