Куйбіда обіцяє провести адміністративно-територіальна реформу на рівні місцевих громад

15:14, 19 грудня 2007

"В першу чергу, займемося вдосконаленням регіональної політики і встановленням ефективної системи огляду об’єктів будівництва", - заявив міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі БНУНС.

За його словами, необхідне спрощення дозвільної системи на будівництво об’єктів. "Для певних об’єктів така система має бути жорсткішою, для інших - спрощеною", - зазначив міністр.

В.Куйбіда наголосив на тому, що нагального вирішення також потребує правове питання у сфері містобудування. Він висловив переконання про необхідність "завершення й прийняття містобудівельного кодексу".

Міністр зауважив, що серед програм діяльності міністерства важливим є питання "планування адміністративно-територіальних одиниць".

"Потрібно забезпечити, як записано в Європейській хартії місцевого самоврядування, матеріально-фінансову, організаційну й правову автономію місцевого самоврядування, - зазначив міністр. - Необхідно сформувати належну матеріально-фінансову базу, яка передбачає проведення децентралізації й забезпечення нормального функціонування механізмів місцевого самоврядування".

Окрім того, як зауважив В.Куйбіда, потрібно "через зміни у бюджетному законодавстві забезпечити ефективну діяльність системи місцевого самоврядування, бо станом на сьогодні вона "накульгує на обидві ноги".

"Важливою й копіткою стане підготовка адміністративно-територіальної реформи, найпершим кроком якої буде реалізація об’єднань територіальних громад селищних, щоб через такі об’єднання утворити дієздатні територіальні громади. Це - величезна робота, яку конче потрібно зробити", - підкреслив міністр.

Він відзначив, що "за законодавством, на сьогоднішній день, адміністративно-територіальними одиницями є населені пункти, райони й області. Ми маємо багато таких селищ, які є недієздатними, неспроможними реалізовувати свою політику з розвитку території через катастрофічний брак коштів. Окремі сільські ради дотуються на 90-95 відсотків. Ми не забезпечимо умов реалізації законних інтересів людини, яка проживає в селі, якщо ми не проведемо адміністративно-територіальної реформи на рівні територіальних громад. Але це має відбуватися в такий спосіб, щоб територіальна громада сама розуміла свою зацікавленість і прагнула до цього".