Куйбіда пропонує, щоб містам без Генплану заборонили розпоряджатися землею

16:22, 5 лютого 2008

Міністр регіонального розвитку та будівництва України Василь Куйбіда провів нараду щодо підготовки законопроекту “Про перелік та порядок застосування дозвільних та погоджувальних процедур у містобудуванні”. Учасниками наради стали представники органів місцевого самоврядування та облдержадміністрацій, які разом з керівництвом Мінрегіонбуду обговорили основні недоліки існуючої дозвільної системи і пропозиції їхнього усунення. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Мінрегіонбуду.

Учасники наради здебільшого вказували на існування непрозорих схем виділення земельних ділянок під забудову, ігнорування думки громадськості щодо спорудження об’єкту в певному місці, функціонування величезної кількості інституцій, задіяних в дозвільній системі, відсутність персональної відповідальності за спорудження того чи іншого об’єкта та низку інших проблем.

Василь Куйбіда зазначив, що найближчим часом буде створено робочу групу при Мінрегіонбуді, яка розроблятиме законопроект “Про перелік та порядок застосування дозвільних та погоджувальних процедур у містобудуванні” і ті питання, які підняли на нараді, повинні знайти своє вирішення у цьому законопроекті. “Головною метою такої роботи є безпека і надійність експлуатації споруд”, - підкреслив міністр. Він погодився, що існуюча сьогодні колегіальна відповідальність за спорудження та експлуатацію об’єкту є недієвою і потребує персоніфікації: “Нам треба подумати, чи варто депутатам на сесії міської ради затверджувати акти прийому-здачі в експлуатацію об’єкта. Адже депутати все одно потім не несуть відповідальності за той об’єкт. Якщо є вся необхідна будівельна документація, то навіщо ще якісь колективні органи, якщо для цього є головний архітектор, який діє в межах, визначених законом і несе персональну відповідальність за недотримання містобудівної документації”.

Василь Куйбіда також зазначив, що більшість зловживань у дозвільній системі виникає через відсутність Генеральних планів міст та схем планування територій: “Малі міста не мають коштів на розроблення такої документації, а великі - не хочуть її розробляти, бо це їм не вигідно. Я прихильник того, щоб заборонити розпоряджатися землею тим містам, де немає містобудівної документації”. За словами міністра, прем’єр-міністр Юлія Тимошенко підтримує пропозицію Мінрегіонбуду щодо виділення з Держбюджету коштів на розробку Генпланів міст. Планується, що на такі цілі буде передбачено близько 50 млн грн при коригуванні наприкінці лютого Державного бюджету на 2008 рік.