Кузьмін: Ті, хто тисне на ГПУ через Тимошенко, можуть когось убити

16:42, 13 червня 2013

Щоб справа про нібито причетність Юлії Тимошенко до вбивства Євгена Щербаня не дійшла до суду "відбувається колосальний тиск на ГПУ, на прокурорів, на заступника генпрокурора, на членів слідчо-оперативної групи", повідомив сам заступник головного прокурора Ренат Кузьмін. За його словами, люди, які чинять тиск, ні перед чим не зупиняться, навіть перед вбивствами.

"Ми вважаємо, що доказів для обвинувачення Тимошенко у вбивстві (Євгена Щербаня) у нас достатньо, тому готові з такими звинуваченнями піти до суду і наполягати на тому, що Тимошенко є замовником злочину", - сказав він в інтерв’ю газеті "День".

За його словами, у прокуратури немає інших цілей, окрім як покарати винних.

"Тимошенко – не ворог прокуророві або мені особисто, у мене з нею немає особистих конфліктів. У мене немає особистих конфліктів з "Батьківщиною" і з усією Верховною Радою. У мене є кримінальна справа, щодо якої зібрано достатньо доказів для того, аби звинуватити Тимошенко в суді. І все", - запевнив Кузьмін.

Однак, за його словами, зараз відбувається колосальний тиск на ГПУ і людей, які ведуть справу.

"Мета одна – змусити нас боятися. Боятися розслідувати. Боятися йти до суду. Боятися говорити правду. Боятися працювати над цією справою. Їхнє завдання – зробити так, аби до суду вона ніколи не дійшла. Застосовуються будь-які методи для досягнення цієї мети. Ці люди ні перед чим не зупиняться. Навіть перед вбивствами", - стверджує Кузьмін.

За його словами, "така сама історія стосується інших актуальних справ, де дуже високі, поважані і багаті люди обвинувачуються в злочинах".

"Якщо я особисто підписав постанову про відкриття кримінальної справи відносно Леоніда Кучми, отже, у мене було достатньо аргументації та внутрішнього переконання, аби розпочати розслідування цієї справи", - заявив перший заступник генпрокурора.

"В ході розслідування ми збираємо докази причетності президента Кучми до цього злочину (убивства Георгія Гонгадзе). Звичайно, це викликає таку ж саму реакцію в Кучми, його родичів та захисту. Близькі до них структури і люди роблять такі ж агресивні та безжалісні заяви, як і Тимошенко, її родичі та її захист", - додав він.

За словами Кузьміна, впливові і багаті люди загалом застосовують проти звинувачення і шантаж, і дискредитацію, і погрози, витрачаючи "колосальні гроші для того, щоб спаплюжити прокуратуру, для того, щоб не дати можливості слідчим говорити правду".

"Не випадково ж мені анулювали багаторазову американську візу, навіть намагалися заарештувати в США за сфальсифікованим звинуваченням. Це ж хтось замовив, організував, сплатив...", - зазначив він.

"Хто? Далеко ходити не потрібно, у нас дві резонансні справи – це справа про вбивство Георгія Гонгадзе і справа щодо звинувачення Юлії Тимошенко. Треба розуміти, кому це вигідно", - наголосив Кузьмін.

За його словами, один із елементів захисту сторони Тимошенко – це дискредитація влади: "Це поширення неправдивої інформації, а також інформації, яка ганьбить чиновників. Це дезінформація на рівні урядів провідних світових держав, використання шантажу, підкупу. Тобто це "брудні" прийоми – залякування, погрози, організація цькування".

Нагадаємо, 13 травня 2013 року захисник Тимошенко Сергій Власенко заявив, що Генпрокуратура припинила слідство у справі Щербаня. Захисник повідомив, що лист було вручено Тимошенко 7 травня. "На сьогодні очевидно, що цієї справи немає", - додав захисник.

У прокуратурі ж наголосили: «Постанову про призупинення слідства було датовано 26 квітня, слідчі дії відновлено постановою від 13 травня».

Нагадаємо, Юлія Тимошенко у січні 2013 року отримала документ про підозру у справі щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня.