Кваснєвський радить Україні розвивати відносини із Росією

11:18, 16 квітня 2009

"Європа без України це не та Європа, що може бути з нею. Тільки подивіться - 50 мільйонів населення, стратегічне розташування, абсолютно європейське та християнське коріння, величезний потенціал - вважаю, що було б великою помилкою Євросоюзу, якщо би він відмовився від такого партнера, а в майбутньому й учасника", - зазначив польський екс-президент Александр Кваснєвський під час виступу у "Дипломатичному клубі", організованому Фондом Арсенія Яценюка "Open Ukraine" у межах проекту "Міжнародний діалог", - повідомили ZAXID.NET у прес-службі фонду.

Александр Кваснєвський водночас наголосив: "Україна повинна сконцентруватись на двосторонньому діалозі з Європою, оскільки європейська спільнота очікує від України двосторонньої роботи і розраховує на відповідальність". На переконання Александра Кваснєвського, Україна для посилення своїх позицій на міжнародній арені повинна розвивати відносини як з Російською Федерацією, так і з Заходом, знаходячи при цьому політичний баланс; a також повинна бути зрозумілою для своїх європейських партнерів.

На його думку, молодим демократіям необхідно розвивати саме демократичну культуру, зберігати стабільність, а до внесення змін до Конституції підходити дуже обережно. "Конституція не змінює характери людей. Навіть якщо Конституція погана, але вона в руках добрих людей, то вона буде нормально працювати"--зазначив екс-Президент Польщі.

Александр Кваснєвський назвав себе "активним адвокатом України" і підкреслив, що Україна займає важливе місце у його політичній кар’єрі.

Довiдка ZAXID.NET

Александр Квасневський - Президент Польщі у 1995-2005 роках, народився 15 листопада 1954 р. у м. Бялоград, Польща. Одна з провідних фігур міжнародної політики, автор численних місцевих і регіональних ініціатив. Відданий прихильник незалежності і суверенітету України, Александр Квасневський надихав міжнародні зусилля щодо сприяння демократичному і мирному переговорному процесу під час Помаранчевої революції. Докладав великих зусиль задля примирення польського, німецького, єврейського і українського народів. Під його проводом Польща вступила до ЄС 1 травня 2004 року.

Дипломатичний клуб - спільна ініціатива Фонду Open Ukraine та Фонду Віктора Пінчука.