Квазі-радянська система правління вичерпала себе, - Маринович

11:24, 16 січня 2012

Ми випробували більшість косметичних прийомів, якими можна було, не міняючи суті держави, змінити її обриси. Ця квазі-радянська система правління, яку ми досі маємо, себе остаточно дискредитувала й вичерпала. Уже не можна змінити декорації, залишивши саму суть. Про це у своєму інтерв’ю заявив політв’язень, а нині – віце-ректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.

«Мені важко однозначно стверджувати, що саме в цьому році настануть зміни, але я знаю твердо, що Україна стоїть напередодні якісних змін. Той етап, яким ми жили з 1991 року виразно вичерпує себе. Ми вже перебрали, здається, всі політичні фігури, ми кілька разів змінювали Конституцію, форму держави – парламентсько-президентську чи президентсько-парламентську. Ми випробували більшість косметичних прийомів, якими можна було, не міняючи суті держави, змінити її обриси. Ця квазі-радянська система правління, яку ми досі маємо, себе остаточно дискредитувала й вичерпала. Уже не можна змінити декорації, залишивши саму суть. Треба змінювати суть, і ми до цього наближаємося», - зазначив Мирослав Маринович.

«Навіть якщо станеться так, що внаслідок виборів (парламентські вибори 2012 року, - ред.) ми матимемо лише заміну лаштунків, то це лише відтермінує цю якісну зміну ще на якийсь час. Тож вона буде ще боліснішою. Але те, що ми до цього етапу наближаємося, у мене немає сумніву», - зазначив Маринович.

Щодо перелаштування політичної системи в Україні, то Мирослав Маринович зазначив: «У мене є передовсім думка про те, що це має вирішувати справжня еліта нашого народу. Коли я кажу «справжня», то це означає, що ця еліта має достатній інтелектуальний і моральний потенціал для того, щоб пропонувати якісь моделі. Тобто, я говорю про конституційну асамблею, я говорю про зібрання найкращих умів, фахівців у конкретних ділянках, котрі змогли б знайти формулу нашого існування, яка б не була функцією конкретної політичної кон’юнктури».

« Поки що всі реформи, які робилися (не декларувалися, а робилися) в Україні, це все була ситуативна зміна під інтереси конкретної партії. Оцього більше не має бути, має бути задавання нового закону нашого буття. У мене є такий улюблений образ: між рабським Єгиптом і Землею Обіцяною був Синай з його новим законом. Якщо Синаю не буде, то ми не потрапимо до Обіцяної Землі. Необхідно виробити правила гри, сказати, що ми вестимемо себе у суспільстві так… Двокрапка й далі йде перелік тих правил», - зазначив Маринович.

Більше читайте в інтерв’ю Мирослава Мариновича на сайті ZAXID.NET.