Квіташвілі не вистачило «одного-двох тижнів» для зміни системи охорони здоров’я

18:48, 2 липня 2015

Міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі у випадку задоволення його прохання про відставку має намір залишитися в Україні.

«Поки мене не відпустить Верховна Рада, я залишаюся на місці. Я не їду, я залишаюся в Україні і готовий допомагати новому міністру, який прийде після мене», – сказав він на брифінгу в Києві в четвер, 2 липня, який відбувся після написання заяви про відставку, передає «Інтерфакс-Україна».

Коментуючи своє рішення про відставку, Квіташвілі зазначив: «Вважаю неправильним залишатися, коли блок, який висунув мене на посаду, розглядає рішення про мою відставку, для мене це неприємно».

«Якщо я є останнім каменем спотикання, через який гальмуються реформи охорони здоров'я, я готовий піти. Зараз долю реформи буде вирішувати Верховна Рада. Я сподіваюся, що цей шанс буде використано, інакше до кінця року система розвалиться», – додав міністр.

Квіташвілі зазначив, що обговорював питання своєї відставки з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, але не обговорював його з депутатами, в тому числі з фракцією «Блоку Петра Порошенка».

«У мене не було можливості поговорити з «Блоком Петра Порошенка». Вони мене не запрошували. Єдина фракція, яка хотіла зі мною поспілкуватися, це «Самопоміч». Сьогодні мене запросила на своє засідання «Самопоміч», щоб я розповів про хід реформ. Але я не впевнений, що тепер в цьому є сенс», – сказав він.

Квіташвілі зазначив, що у нього з прем'єром «хороші відносини». Крім того, він припустив, що у випадку прийняття його відставки, нова команда МОЗ не покине відомство.

«Я не думаю, що хтось з команди буде йти», – сказав він.

Коментуючи етап реформування системи охорони здоров'я, Квіташвілі зазначив, що «якби ще один-два тижні, ми б змінили систему».

Він також зазначив, що в депутатському корпусі «багато депутатів нас підтримують, а ті депутати, які голосно і активно нас критикують, поняття не мають про те, що робить МОЗ».

«Я недооцінив опір системи і кількість бар'єрів, які потрібно подолати», – сказав Квіташвілі.

На його думку, сигналом того, що реформа системи охорони здоров'я не буде продовжуватися, стане відмова від прийняття підготовлених МОЗом законопроектів, а також повернення номенклатурних комісій при проведенні держзакупівель. У той же час Квіташвілі зазначив, що не може назвати або припустити, хто конкретно стоїть за формуванням ситуації, яка може призвести до його відставки.