На оголошений Львівською міськрадою конкурс брендування громадського транспорту подали свої пропозиції четверо учасників. Умовами конкурсу передбачено, що базовим кольором для розфарбування міського транспорту має бути жовтий (RAL 1016), а кожен з учасників має запропонувати дизайн для трамваїв Electron і Tatra, тролейбусів Electron і Skoda та автобусів Ataman.
11 вересня відбулося засідання конкурсної комісії, яка розглянула всі варіанти. Після цього мерія проведе громадські слухання, на яких кожен з учасників представить мешканцям свої версії лівреї для міського пасажирського транспорту. Врешті до кінця вересня журі з урахуванням думки мешканців обере варіант-переможець, автор якого має розробити брендування для всіх моделей львівського громадського транспорту, а після цього отримає винагороду від мерії – 36 тис. грн.
Дизайн, який переможе на конкурсі, застосовуватимуть для всіх трамваїв, тролейбусів та автобусів – і вже наявних у Львові, і тих, які місто придбає найближчим часом.
ZAXID.NET отримав усі конкурсні роботи і пропонує читачам ознайомитись з ними.
Варіант №1 «Рослинний»
Авторка цього варіанту Тетяна Стефанишин пропонує зобразити на базовому жовтому тлі різнокольорове листя рослин. Доповнюється рослинний орнамент стилізованими зображеннями людей та пам’яток архітектури з брендбуку Львова. У тих моделях транспорту, у яких двері не скляні, пропонується пофарбувати їх зеленим кольором, вочевидь для того, щоб двері виділялися на тлі корпусу.
Рослинний орнамент на транспорті. Клікніть на зображення, щоб збільшити його
Варіант №2 «Бруківковий»
Основою концепції брендування, розробленої Назарієм Кондратюком, є стилізоване зображення львівської бруківки на міському транспорту. «Львів – місто з довгою історією. Це можна зрозуміти, прогулюючись вулицями центральної частини міста Бруківка – одна з її характерних рис. Цей образ можна використати як елемент оформлення транспорту. Бруківку можна зобразити у вигляді простої фігури. Це надає більш сучасного вигляду та спрощує нанесення на поверхню», – автор цього варіанту лівреї.
Стилізоване зображення бруківки на транспорті
Згідно з візуалізаціями, на жовтому тлі пропонується зобразити в хаотичному порядку прямокутники темно-синього кольору, які символізують бруківку. Розташовані вони мають бути вздовж усього корпусу транспорту, найбільш концентровано біля вікон. Автор також зазначає, що таке розфарбування дозволить розташувати логотип міста в будь-якому місці.
Варіант №3 «Жовто-зелений»
Концепція Назара Хітрені передбачає розфарбування громадського транспорту в жовтий та яскраво-зелений кольори. При чому автор запропонував три версії дизайну, які відрізняються розташуванням зеленого та жовтого: жовтий верх і зелений низ; жовта середина корпусу і зелені передня та задня частини; зелена передня і жовта задня частини.
Жовто-зелене брендування з різними видами розташування кольорів
Варіант №4 «Жовто-білий»
Автор цього варіанту Костянтин Череповський вважає «сірчаний» жовтий колір RAL 1016, який мерія визначила базовим, невдалим вибором для розфарбування міського транспорту. «Це колір надзвичайного, головне завдання якого – кидатись в очі. Це вдалий колір для захисних жилетів, знаків небезпеки або машин екстрених служб, але не зовсім доречний для тих завдань, які має виконувати брендування громадського транспорту: впізнаваність, привабливість, дружність до міського середовища», – зазначає він у своїй презентації.
Відтак, щоб зменшити площу жовтого кольору, дизайнер пропонує низ та верх транспорту зробити білими. Концепція передбачає також розміщення туристичного логотипу Львова та використання елементів різних кольорів, залежно від виду транспорту: червоний для трамвая, синій для тролейбуса, зелений для автобуса.
Жовто-біле розфарбування та індивідуальні кольорові елементі для різних видів транспорту
Автор цього брендування також передбачив місця для розміщення реклами на транспорті у разі, якщо це буде потрібно. За його задумом, реклама має займати невелику площу приблизно посередині трамвая, тролейбуса чи автобуса.