Комітет виборців України (КВУ) анонсував масштабне дослідження «Рейтинг діяльності голів ОДА». Про це йдеться у повідомленні на сайті комітету, що його оприлюднили у п'ятницю, 3 лютого.
Як зазначається, у дослідженні взяли участь 245 регіональних експертів – політиків, журналістів, громадських діячів та активістів. За словами генерального директора КВУ Олексія Кошеля, вони оцінюватимуть роботу голів облдержадміністрацій. «Оцінка роботи очільників областей складається з двох компонентів: показників соціально-економічного розвитку регіону та результатів опитування 245 місцевих експертів», повідомив він і додав, що оцінка діяльності очільників ОДА здійснюватиметься щоквартально, а за результатами року буде оприлюднено підсумковий рейтинг. Він стане громадським інструментом контролю діяльності влади в регіонах. Звіти надсилатимуться керівникам облдержадміністрацій, щоб вони могли побачити недоліки своєї роботи, а також президентові України і голові уряду задля ефективнішого контролю за діяльністю очільників областей.
Олексій Кошель заявив, що роботу голів ОДА оцінювали за комплексною методикою, яка дає можливість побачити її результати у динаміці та з урахуванням сприйняття громадськістю. «По-перше, у рейтингу взято до уваги не соціо-економічні показники самі по собі, а динаміку їхньої зміни за рік. По-друге, дослідження враховує оцінку експертами роботи ОДА: економіка регіону може зростати, але «сухі цифри» не покажуть, наприклад, чи очільник області призначав корупціонерів на державні посади чи ні», – сказав він.
Гендиректор КВУ також зазначив, що рейтинг буде інструментом оцінки ефективності роботи очільників ОДА як для влади, так і для громадськості.
«Ми очікуємо, що рейтинг допоможе керівництву держави ефективніше оцінити роботу голів ОДА та приймати відповідні управлінські рішення. Громадськість, у свою чергу, матиме додатковий інструмент контролю та підстави для порівняння місцевої влади», – підсумував Олексій Кошель.
У КВУ повідомили, що презентація пілотного дослідження ретингу голів ОДА відбудеться у Києві у понеділок, 6 лютого на брифінгу в агентстві «Інтерфакс-Україна».
Нагадаємо, наприкінці минулого року Комітет виборців України інформував, що у 2016 році Верховна Рада ухвалила найменше законів за останні 10 років.