Лапа на щастя

У Львові розпочав діяльність фонд захисту безпритульних собак

12:30, 14 листопада 2014

У Львові розпочав діяльність благодійний фонд «Щаслива лапа». Організація буде займатися захистом безпритульних собак. З 1 листопада весь спектр роботи, яким фонд займався у Києві та Київській області, де він функціонував раніше, буде проводитись і в нашому місті.

Презентація фонду відбулась на осінніх пікніках, які тривали по вихідних упродовж вересня – жовтня в Парку культури ім. Б. Хмельницького. Тепер представники фонду звернулись до ЛОДА з проханням виділити їм приміщення для офісу.

Окрім пошуку загублених собак та повернення їх по домівках, фонд планує знаходити господарів для собак із притулків, лікувати тяжкохворих собак, надавати всебічну юридичну допомогу всім охочим допомогти тваринам. Для цього в організації працює низка спеціалістів. Займаються поки що тільки собаками, допомогу для інших безпритульних тварин наразі не розглядають. Адже, як вважають у фонді, слід зосередитись на чомусь одному, щоб результат був якомога ефективнішим.

Ольга Спектор. Фото: The people

Про шляхи вирішення проблем з безпритульними собаками ZAXID.NET поспілкувався з головою правління фонду Ольгою Спектор.

«Проблема номер один – це нестача ресурсів», - наголошують у фонді «Щаслива лапа». Щоб вирішити її, за словами Ольги Спектор, фонд планує залучити увагу бізнесменів, представників влади, благодійників.

«Друга проблема – це невелика кількість зоозахисних спільнот, притулків у Львові. Потрібна потужна соціальна рекламна кампанія, адже чим більше людей дізнаються про проблему - тим більше однодумців зможе нам допомогти», - вважає вона.

Як знайти друга

До рук волонтерів собаки потрапляють різним чином - комусь віддають тварину особисто, хтось знаходить її просто неба.

«Якщо люди звертаються до фонду, і є вільні місця в притулку - ми забираємо цуценя, та попередньо пропонуємо забезпечити вакцинацію та карантин, щоб не заразити чотирилапих мешканців притулку», - розповіла Ольга Спектор.

За її словами, щоб знайти собаці господарів, працівники фонду докладають чимало зусиль. Це і публікація оголошень, і пости в соціальних мережах та на форумах. Також фонд влаштовує заходи, під час яких можна забрати собі вподобаного цуцика. Наприклад, на святі «ЩастяFest», яке нещодавно пройшло у Києві, люди забрали до себе в сім’ї трьох цуциків. Також проводяться рекламні кампанії та акції. З однією пропозицією працівники фонду уже звернулись до ЛОДА.

Фото: Happy Paw/Facebook

«Ми дуже серйозно підходимо до проблеми. Якщо хтось хоче прихистити собаку з притулку, ми обов’язково підписуємо договір з власником, і ретельно перевіряємо, в яких умовах проживає тварина, чи з нею все гаразд, також просимо надсилати фотографії», - наголосила Ольга Спектор.

Фонд також має власну систему пошуку загублених громадянами тварин. Собаку можна знайти, зайшовши на сайт happypaw.ua, тоді слід вибрати вкладку «система пошуку» і розмістити інформацію про загублену собаку.

Волонтери також допомагають розклеювати оголошення на вулицях.

Щодо акцій у Львові, то нещодавно фонд запустив проект stopdoghunting.org проти жорстокого ставлення до собак. В межах цього проекту фонд планує провести кілька акцій зі студентами та школярами. Також благодійники мають великий досвід у проведенні заходів для всієї родини з безкоштовними майстер-класами, ярмарком, виступами для дітей, та звісно ж, зі своїми підопічними тваринками.

Як наголошують у фонді, волонтером стати може кожен охочий. Для цього потрібно зареєструватись за посиланням https://happypaw.ua/ua/helpservices.

Новий підхід

З 1 листопада фонд запустив проект «Біоетика». Суть проекту полягає в тому, щоб виховати у молодого покоління гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Фото: Happy Paw/Facebook

Як резюмувала Ольга Спектор, вирішити проблему безпритульних собак в Україні можливо лише при правильному ставленні суспільства до тварин і зміні існуючих стереотипів.

«Саме тому одним з основних завдань діяльності фонду є виховання покоління, яке буде гуманно ставитися до тварин, до безпритульних теж. Наші лектори проводять інтерактивні заняття у школах на тему гуманного ставлення до тварин. Ці лекції поділяються на 6 різних вікових груп. Програма схвалена передовими психологами та викладачами київських вишів, а також Київською та Львівською держадміністраціями», – розповіла вона.

Фонд має на меті провести лекції у всіх львівських школах, але для цього потребує більше лекторів, ніж має наразі.

«Можливо, ми залучимо волонтерів з відповідною освітою», – додала Ольга Спектор.

Як допомогти

Щоб фінансово допомогти собачкам, достатньо зайти на сайт happypaw.ua і вибрати вкладку «Допомогти фонду». Перерахувати гроші можна через послугу «ІнтерКаса» в режимі онлайн, або перевести кошти на реквізити Фонду, які є на сайті.

Також можна придбати щось із сувенірної продукції, яку продають у фонді. Увесь прибуток від продажу сувенірів йде на благодійність.

Фото: Happy Paw/Facebook

Окрім грошей, у фонді для допомоги тваринам приймають все – корм, аксесуари, медикаменти. Приймають навіть старі дивани. Речі можна залишити співробітникам фонду, або завезти у притулки за адресами, які вони нададуть.