Якщо лідер «Батьківщини» закличе свій електорат до бойкотування виборів через конфлікт у партії, то у Львові за партію проголосує тільки 5% виборців. Відтак вона все одно пройде трьохвідсотковий бар’єр, – повідомив 13 жовтня під час оприлюднення результатів соціологічного дослідження щодо електоральних настроїв мешканців міста Львова на початок жовтня директор Соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.
«Раніше мене запитували про те, якщо «Батьківщина» не піде на вибори, які будуть результати. 40-50% голосів «Батьківщини» перейшло б до ВО «Свобода» у випадку, якби у бюлетені не було б партії «Батьківщина». Зараз ситуація змінилась і говорить про те, що «Батьківщина» буде у бюлетенях і до міської, і до обласної ради у Львові. Питання тільки тому, чия це «Батьківщина», – сказав Антипович.
Він зазначив, що лише 28% виборців поінформовані про конфлікт навколо реєстрації партії «Батьківщина» на місцевих виборах на Львівщині. З них лише половина власне потенційних виборців партії.
Разом з тим більше половини мешканців міста – 59%– нічого не знають про цю ситуацію, «важко відповісти» – 13% опитаних. «Фактично 2/3 львів’ян не чули про цей конфлікт», – пояснив експерт.
Він також повідомив, що під час опитування респондентам було запропоновано уявити, що напередодні виборів до міської ради Львова Юлія Тимошенко звернеться із закликом не голосувати за партію «Батьківщина» у Львові, оскільки списки кандидатів не є легітимними, так як формувались попереднім керівництвом партії, яке співпрацює з Партією регіонів. Також респондентам було запропоновано «переголосувати» свій вибір до міської ради з огляду на вище викладені обставини.
В результаті з 13,8% виборців, які мають намір підтримати «Батьківщину» на виборах до міської ради залишилось майже втричі менше – 4,7%, а рейтинги виглядали б наступним чином: «Свобода» отримала б – 24,7% голосів серед тих, які мають намір взяти участь у виборах, «Фронт змін» – 7,4%, «Наша Україна» – 6,4%, Республіканська християнська партія – 6,2%, Партія регіонів – 6,2%, «Пора» – 5,9%, «Батьківщина» – 4,7%, «Сильна Україна» – 2,9%, Народний Рух – 2,8%, «Україна соборна» – 2,4%. Інші партії підтримали б 10,8% виборців, не підтримують жодної – 3,3%, не визначились – 16,4%.
«Таким чином внаслідок бойкотування виборів партією суттєво втратить лише сама «Батьківщина». Решта партій, окрім Партії регіонів та «Сильної України», майже пропорційно збільшать свою підтримку. Найбільше – «Свобода». Крім того, зазначені обставини можуть вплинути на конфігурацію майбутньої міської ради, оскільки за таких обставин Україна соборна і, передусім, Народний Рух збільшать шанси на подолання 3-відсоткового бар’єру. Перетікання голосів до НУ не буде, не зважаючи на їх спільне помаранчеве минуле», – сказав Антипович.
Як інформував ZAXID.NET , суд узаконив участь у складі ТВК на Львівщині людей Деньковича. 15 вересня ЦВК затвердив склад 670 територіальних виборчих комісій на місцевих виборах. Нагадаємо, раніше І.Денькович зі скандалом був звільнений з посади голови ЛОО ВО «Батьківщина». Згодом війн увійшов до коаліції. Потім з неї вийшов, проте через деякий час Денькович повернувся у парламентську більшість «Стабільність і реформи». Попри те він не визнає свого виключення з партії.
Соцдослідження Соціологічної групи «Рейтинг» проходило 5-11 жовтня у місті Львові. Опитано 800 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності: для значень, близьких до 50%, становить не більше 2,8%, для значень, близьких до 30%, – не більше 2,4%, для значень, близьких до 10%, – не більше 1,7%. Опитування тривало 5-11 жовтня 2010 року.