Директор благодійного фонду «Парфенон», письменниця Лариса Федорів пише роман про відомого громадянина міста, мецената та представника грецької спільноти Костянтина Корнякта.
Про це 28 грудня повідомила на прес-конференції директор благодійного фонду "Парфенон" Лариса Федорів.
"Працюю над історичним романом про Костянтина Корнякта. Це буде художньо-історичний роман. Корнякт жив у XVI столітті, тож щоб знайти дані, доводиться опрацьовувати масу архівних документів. Я по крупинці збираю інформацію про Корнякта. Контактую з грецьким містом Рефімно, звідки родом Корнякт. Планую, що через рік відбудеться презентація цієї книги. Уже написано 300 сторінок", - розповіла вона.
Довiдка ZAXID.NET
Костянтин Корнякт народився близько 1520 р. у місті Ретімно на острові Крит. З його появою у Львові більшість дослідників пов’язує пік активізації грецької спільноти в цьому регіоні Європи. 1566 р., згідно з декретом польського короля, він отримав дозвіл на вільну торгівлю східним вином у містах Речі Посполитої. Через шість років після остаточного переїзду до Львова Корнякт отримав вигідну посаду митника Руської землі. Від 1571 р. його повноваження поширювались на територію Київщини, Поділля, Волині і далі на захід аж до Кракова. В 1571 р. король Сигізмунд ІІ Август надав йому шляхетський титул та герб, впровадивши його до почту польської шляхти. Корнякт помер 1 серпня 1603 р. на вісімдесятому чи вісімдесят третьому році життя. Вже після його смерті, у 1604 р. набув чинності заповіт, згідно з яким Ставропігійське братство отримувало тривале фінансування від прибутків з приміського маєтку грека у с. Збоїська. Як чільного міщанина та мецената церкви Успіння Пресвятої Богородиці, Константина Корнякта було поховано в її крипті.