Лавринович хоче 8 млрд грн на модернізацію тюрем

09:17, 30 грудня 2011

Щоб модернізувати українські тюрми і довести їх до європейського рівня, треба збільшувати фінансування Державної пенітенціарної служби України втричі – до 8 мільярдів гривень. Про це на підсумковій прес-конференції сказав міністр юстиції Олександр Лавринович.

За його словами, на сьогодні в Україні діють 184 заклади для відбування покарань, в яких утримують 134,1 тисяч осіб.

"У бюджеті цього року фінансування пенітенціарної служби передбачено в обсязі 2,603 млрд грн. У 2012 році передбачено приблизно такий самий рівень – 2,625 млрд грн… Для того, щоб зробити все правильно, цю суму треба помножити на три", – сказав О.Лавринович.

При цьому міністр визнав, що таких можливостей у держави не буде.

Водночас О.Лавринович розраховує, що наступного року частину тюрем буде модернізовано.

"У нас є близько 20 об’єктів, які потребують умовно незначного фінансування, для того щоб завершити їх будівництво, реконструкцію. І це серйозно поліпшить умови утримання. Прем’єр-міністр дав доручення міністерству фінансів вивчити стан об’єктів і можливості їхнього фінансування. Я думаю, що ми зможемо наступного року побачити введення в дію нових приміщень не тільки в Києві, а й у Харкові", – резюмував міністр.

Раніше О.Лавринович заявив, що для розміщення засуджених у виправних колоніях необхідно облаштувати додатково 33 тисячі місць. Це потребує витрат у сумі понад 1152,6 млн гривень.