Колишнього прем’єра України Павла Лазаренка сьогодні звільнили з американської в’язниці.
Лазаренка випустили сьогодні о 4 ранку замість анансованої раніше 8 години, повідомляє Українська правда
Лазаренко, який очолював уряд України від 1996 по 1997 рік, у серпні 2006 року був засуджений каліфорнійським судом до дев’яти років позбавлення волі за відмивання грошей.
Нагадаємо, екс-прем'єр-міністр України (з травня 1996 р. по липень 1997 р.) Павло Лазаренко перебував у в'язниці з низьким режимом безпеки. У загальному списку ув'язнених, який розміщений на інтернет-сайті Федерального бюро в'язниць США, вказана дата звільнення - 1 листопада 2012 року.
Як відомо, 14 вересня 1998 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти П. Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Правосуддя Швейцарії засудило П. Лазаренка до ув’язнення за відмивання грошей у банках Швейцарії.
17 лютого 1999 року Верховна Рада України ухвалила рішення про зняття депутатської недоторканності з П. Лазаренка. За тиждень перед цим він виїхав з України. Перебуває в ув’язненні під слідством у США, а також під слідством в Україні.
Працюючи на чолі уряду, звинувачувався опозиційною пресою в монополізації газового ринку України та злочинній корупції. Вважався лідером так званого дніпропетровського клану.
Згідно з рейтингом найбільших корупціонерів світу, складеному у 2008 р. Всесвітнім банком по спільній програмі з ООН "Повернення викрадених активів", Павло Лазаренко увійшов до десятки найкорумпованіших державних діячів світу.
Водночас в інтерв’ю РІА "Новости" сам Лазаренко сказав, що його повернення в Україну буде залежати від керівництва країни. «Мене 15 років переслідують винятково за політичними мотивами. Прийшов час нинішній владі рішуче втрутитися й зупинити ці протиправні дії", - заявив екс-прем'єр.
Лазаренко не боїться, що якщо залишиться у США, то американці видадуть його на запит Генпрокуратури України.
"Американська юридична система являє собою, як правило, зразок виконання правових і демократичних зобов’язань, у тому числі й стосовно людей, обвинувачених на її території іншим учасником переговорного процесу", - сказав він.