Лебедєв пояснив, чому українці негативно ставляться до армії

14:48, 12 лютого 2013

Після розпаду СРСР в Україні перебувала майже мільйонна армія. Відтак, щоб не скорочувати її цивілізовано, «армію кинули напризволяще, їй створили умови для самоліквідації, щоб військові розбіглися від голоду і холоду». Саме у той період було закладено негативне ставлення до військових, що сьогодні проявляється в низькому престижі військової служби, переконаний міністр оборони Павло Лебедєв.

«Але з 2010 року відношення влади різко змінилося. У минулому році середній наліт у льотчиків військової авіації склав понад 50 годин. Це найвищий показник за всю історію української армії – він майже втричі перевищив показники минулих років. У цьому році торішня динаміка буде продовжена», - цитує Лебедєва прес-служба Міноборони.

Водночас за його словами міністра, Україна не збирається ні з ким воювати, але й не дасть себе скривдити. Разом з тим він ще раз підтвердив, що «доктрина нашої країни – позаблоковість».

«Ми миролюбна країна, і підтримуємо міжнародні зусилля по зміцненню миру. Але армія завжди повинна бути готова відбити будь-яку агресію. Наше завдання – максимальне забезпечення умов для професійного розвитку військових, з використанням сучасної техніки, і міцного «тилу» - соціального захисту військовослужбовців», - додав міністр.

Нагадаємо, міністр також повідомив, що при переході на контрактну службу 30 тисяч строковиків замінять 18 тисячами контрактників. Восени цього року відбудеться останній призов до лав української армії.