Лекції, семінари, практики: 8 просвітницьких подій у Львові

Куди піти повчитись 17-20 квітня

17:28, 16 квітня 2018

Підбірка подій цього тижня - тематична. Цього разу ZAXID.NET рекомендує відвідати події, на яких можна навчитись чогось нового.

Це може бути лекція про естетику чи науковий фестиваль. Для циніків є дискусія про цинізм, для романтиків - семінар про міф Одеси, що втілюється у ресторанах. Любителі літератури мають на вибір лекцію про Богдана-Ігоря Антонича чи про вбивства і містику, які можна знайти у Біблії. Охочі до практичного використання теорії можуть перейняти досвід львівських вуличних художників і піти розмальовувати стіни будинків, або ж надихнутись історіями трьох успішних підприємиць.

Вбивство, Містика і Секс. Лекція про літературну цінність Біблії

Лекція Деріла МакKарті - це вражаюча історія про найбільш перекладувану книгу за всю історію, першу надруковану книгу, яка найбільше вплинула на англійську мову, як і на багато інших європейських мов. Лекція ілюструє абсолютну літературну красу Біблії, а також її нескінченне практичне застосування.

Вхід вільний. Лекція читатиметься англійською мовою.

Вівторок, 17 квітня, 18:00. Центр Шептицького (конференц-зал), вул. Стрийська, 29.

Семінар «Мандрівки мнемонічних сюжетів: міф Одеси поза межами Одеси»

Не лише люди, але й міста мають власну ідентичність та біографію. Ідентичність міста випрацьовується спільним зусиллям дуже різних людей, що живуть в різні часи та зазвичай не знають один про одного. В сучасному світі пограти в перебування в уявному просторі можна в тематичних ресторанах, в так званих «підприємствах пам’яті». Саме «підприємства пам’яті» надають можливість придивитись до того «осаду пам’яті», що зберігається не в закладах високої культури, а в максимально широкому просторі соціальних уявлень.

Яку історію можливо прочитати в концепціях «одеських» ресторанів за межами Одеси? Саме про це розповідатиме Оксана Довгополова, докторка філософських наук, професорка кафедри філософії та методології пізнання, керівниця простору неформальної освіти Hubs of History.

Вхід вільний.

Середа, 18 квітня, 15:00. Український католицький університет (ауд. 218), вул. Іларіона Свєнціцького, 17.

Ресторан "Odessa" у Києві (фото Vgorode)

Що таке естетика? Лекція про історію модного слова

Естетику звично розуміють як щось, що стосується проблем краси та мистецтва. Однак поняття естетики було створене ані для позначення вчення про красу, ані вчення про мистецтво.

Тож що таке естетика і чи була вона до XVIII століття, коли німецький філософ Александер Ґотліб Баумґартен створив її як проект теорії пізнання?

Середа, 18 квітня, 18:00. Перша Львівська Медіатека, вул. Мулярська, 2а.

Антонич від А до Я

На прикладі книги для родинного читання, ілюстрованої абетки-енциклопедії «Антонич від А до Я» її автор Данило Ільницький розповість про Антонича як людину рівноваги, рівномірних дуальностей, що виявлялося і в літературній творчостій, і в інтелектуальних ідеях, і загалом у мистецькому світогляді.

Антонич був творцем великої гармонії, і то не тільки поетичної збірки «Велика гармонія», але й великої гармонії між людиною і природою, між музикою і словом, між образом та ідеєю, між водами та зорями, між селом та містом, між розумом і шалом, між поривом і зваженістю, між Львовом і Бортятином, між Лемківщиною та Україною, між українським і загальноєвропейським, між традиційним та модерним.

Середа, 18 квітня, 18:00. Центр Шептицького (паркова аудиторія), вул. Стрийська, 29.

Книжка «Антонич від А до Я» вийшла у «Видавництві Старого Лева» (фото ВСЛ)

Цинізм - як настанова сучасного розуму. Дискусія

Цинізм зайняв своє місце у нашій реальності. Чи то тролінг, чи проста іронія – все це елементи буденного спілкування. Що ж таке цинізм: прояв сили і вміння взяти контроль над емоціями і ситуацією, або ж, навпаки, спроба приховати страхи і переживання під маскою насмішки?

Які наслідки збільшення кількості знань і професійного зростання: люди стають циніками, чи ж перетворюються на мрійників? Вхід на засідання Дискусійного клубу вільний, але треба зареєструватись.

Четвер, 19 квітня, 17:00. Львівська обласна бібліотека для юнацтва, пл. Ринок, 9.

Хто малює на стінах? Розмова з кластером вуличних художників «Фарбований лис»

Значною частиною муралів, що з’явились у місті протягом останніх кількох років, Львів завдячує художникам з кластеру «Фарбований лис».

Співпрацюючи з львівською владою, вони розмальовують садочки, двори, дитячі майданчики та стіни старих будинків. Окрім того, цей кластер допомагає вуличним художникам з пошуком дозволів та фінансуванням для їхніх проектів. Про настінні малюнки на вулицях Львова та України, а також, як знайти підтримку з боку влади та при цьому створити те, що хочеш саме ти, розповість художник Тарас Арм

Вхід вільний.

Четвер, 18 квітня, 18:30. Книгарня «Є», просп. Свободи, 7.

Мурал на вулиці Веселій (фото "Фарбованого лиса")

Жінки, які творять бренди: історії успіху трьох жінок та їхніх стартапів

Три історії від креативних і підприємливих жінок, які продукують круті ідеї та запускають цікаві бізнеси в Україні.

Спікерки:

  • Марта Турецька - співзасновниця Dodo Socks, бренду стильних яскравих шкарпеток.
  • Альона Паславська - перша в Україні жінка не з професійного спорту, яка здобула титул IRONMAN. Вона є власницею сімейства салонів краси Face Factory Lviv та Nail Factory Lviv
  • Роксолана Худоба – художниця, яка працює зі склом, засновниця львівської кав’ярні, галереї й крамнички Щось цікаве.

Вартість участі: «ранні пташки» - 150 грн, звичайні квитки - 200 грн. Кількість місць обмежена, потрібно зареєструватись. Всі кошти з продажу квитків будуть спрямовані на відновлення центру для жінок у кризі «Горіховий дім» у Львові.

Четвер, 19 квітня, 19:00. «ЦЕХ», вул. Мучна, 32.

Наукові фестини

Під част фестин, що відбуватимуться вже вчетверте, працюватиме понад 30 локацій для презентацій наукових винаходів, мистецьких заходів та оригінальних перформансів, які мають продемонструвати усім присутнім перспективи української науки та освіти.

Політехніки готують для гостей екскурсії інститутами та бібліотеками, демонстрації винаходів, хімічних реакцій і нових машин та роботів, показ колекції арт-одягу від знаної майстрині техніки валяння, майстер-клас від акторської школи, спортивні змагання та екстремальне шоу – і ще багато-багато іншого! На завершення учасників чекають «Наукові акорди Львівської політехніки» в органному залі.

П’ятниця, 20 квітня, 11:00. «Львівська політехніка», вул. Степана Бандери, 12.

Для гостей фестин продемонструють різноманітні наукові експерименти (фото "Львівської політехніки")