Leopolis Jazz Fest: кого слухати 26 червня

День перший

09:39, 26 червня 2019

У середу, 26 червня, у Львові відкривається джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Цей великий міжнародний фестиваль щороку проходить у форматі open-air в червні у Львові.

Перший фестиваль пройшов у 2011 році. Концерти за участю понад ста музикантів на трьох сценах у місті, понад 100 000 глядачів, близько 200 акредитованих журналістів ― це історія Leopolis Jazz Fest. The Guardian включив фестиваль в список найкращих фестивалів Європи.

Цього року також працюватимуть три сцени. На концерти, які відбуватимуться на площі Ринок та у подвір’ї палацу Потоцьких – вхід вільний. На концерти, які відбуватимуться на сцені імені Едді Рознена у Парку культури продаються квитки. Проте у парку традиційно обладнані фан-зони з великими екранами, на яких можна побачити прямі трансляції концертів.

ZAXID.NET щодня розповідатиме про концерти на всіх фестивальних майданчиках та про усе найцікавіше, що відбуватиметься під час Leopolis Jazz Fest.

Отже, 26 червня концерти відбуватимуться на двох сценах.

Відкриється фестиваль о 15:00 на площі Ринок концертом Florian Favre Trio зі Швейцарії. Фортепіанне тріо класичного формату відповідає найвищим сучасним стандартам, а музика яку вони виконують самобутня.

Уродженець міста Фрібур, піаніст Флоріан Фавр прийшов в сучасний джаз після навчання класичної музики. У 2007 році він закінчив консерваторію у своєму рідному місті. У 2010-му Фавр був включений в число учасників авторитетного проекту DKSJ All Stars (це свого роду «збірна» найкращих студентів всіх джазових шкіл Швейцарії).

Як лідер Фавр відомий сьогодні за двома проектами. Перший з них – його сольна програма, в якій він препарує в дуже своєрідному ключі танцювальну музику (в дуже широкому розумінні цього слова). Другий – це тріо. І саме з цим проектом музикант завітає до Львова. В обох іпостасях Флоріан зібрав вражаючу колекцію призів та дипломів. А на додаток Флоріан активно співпрацює ще й з реп- і хіп-хоп виконавцями, пише музику для великих оркестрів, аранжування для освітніх проектів (на кшталт «Schule Bewegt») і матеріал для танцювальних труп.

Тріо, з яким Фавр приїжджає до Львова, виконує, зрозуміло, його власну музику. У 2013-му цей колектив випустив свій перший альбом «T'inquiète pas, ça va aller» (A-NUK Records). Зараз альбомів уже три.

О 17:00 на площі Ринок звучатимуть Renaud Garcia-Fons: Revoir Paris Trio. Рено Гарсія-Фонс – французький контрабасист і продюсер, якого називають «Паганіні контрабаса». Він додав п’яту струну до інструмента і в такий спосіб відкрив нові можливості виконавської майстерності.

У Львові Рено Гарсія-Фонс представить проект, з яким можна здійснити уявну подорож від мелодійного Парижа минулого до неспокійного і космополітичного Парижа наших днів. У програмі прозвучать вальси, балади, джаз і класична музика в сучасних аранжуваннях.

А вже о 19:00 відкриється головна сцена у Парку культури. І першим на ній виступить ще один представник Франції, Adrien Brandeis Quintet.

Адріен Бранді – французький джазовий піаніст і композитор. Свій перший альбом Euforia музикант випустив 2018 року. Під впливом музики Мішеля Каміло, Білла Еванса та Чіка Коріа молодий піаніст поринув у джаз, латиноамериканські та афро-карибські ритми.

У своїй музиці він прагне об’єднати традиції та сучасний вплив. Нещодавно Адріен Бранді виграв джазову премію LetterOne RISING STARS, де одним із призів надавалася можливість виступити на кількох масштабних джазових фестивалях у Європі, серед яких і Leopolis Jazz Fest.

О 21:00, також на сцені Едді Рознера, звучатиме музика у стилі ф’южн-гурту з США Snarky Puppy. Цей гурт виник у Техасі 2003 року. Зараз він базується в Брукліні, Нью-Йорк. У різний час через колектив пройшли десятки музикантів, багато з них є лідерами власних проектів, а також працюють із зірками поп-музики (такими як Erykah Badu, Snoop Dogg, Kendrick Lamar та D’Angelo).

Snarky Puppy – володарі трьох премій Ґреммі («Найкращий R&B виступ» 2014 року, «Найкращий інструментальний альбом» 2016 і 2017 років). Від самого початку гурт створювався як певна вільна музична платформа, де виконавці різних жанрів можуть винайти щось нове. Також відмінною рисою гурту є синтез культур. Японія, Аргентина, Канада, Велика Британія і Пуерто-Ріко – музиканти з цих країн грали у Snarky Puppy. Все це робить гурт унікальним і не схожим ні на кого.

Колектив видав понад десять альбомів і ставав неодноразовим переможцем опитувань читачів престижних джазових журналів Downbeat і Jazztimes у категорії «Гурт року». Остання на сьогодні робота Snarky Puppy вийшла в березні 2019 року і називається Immigrance.

Повну програму фестивалю можна побачити тут.