Лещенко назвав людей Коломойського, котрі покинули Україну перед затриманням Корбана

14:58, 3 листопада 2015

Олігарх Ігор Коломойський не готовий загинути під руїнами політичного проекту Геннадія Корбана, заявив нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко і додав, що по-справжньому близькі люди до Коломойського покинули Україну.

На його думку, яку він висловив у своєму блозі, справа Корбана набула такого обороту, що сьогодні серед членів дніпропетровського клану кожен сам за себе.

За інформацією нардепа, по-справжньому близькі до олігарха люди виїхали з України. «Наприклад, колишній заступник губернатора (Коломойський очолював Дніпропетровську область до 25 березня) Святослав Олійник отримав сигнал напередодні “шухера” і перебрався до Словаччини. Олійник пов'язаний особисто з Коломойським, він був його адвокатом у справі про замах на адвоката Карпенка, “вирішував питання” закриття кримінальної справи в судах і організував прикриття для слідчого, який підігравав олігарху», – написав нардеп.

Він повідомив, що тепер Олійник знаходиться ближче до Олександра Лазорка, колишнього керівника «Укртранснафти», який теж втік до столиці Словаччини Братислави.

«Лазорко особисто пов'язаний з Коломойським, керував компанією в інтересах олігарха, викачував технічну нафту, платив йому за “складування” сировини державні гроші, а в останній день роботи на посаді поклав весь залишок на депозити в “Приватбанку”», – написав нардеп.

Також Лещенко додав, що ще раніше, ніж Олійник і Лазорко, за кордон перебрався корпоративний юрист Коломойського Тимур Новіков.

Нагадаємо, лідера політичної партії УКРОП Геннадія Корбана затримали зранку суботи, 31 жовтня, під час спецоперації, яку провели 50 працівників Генпрокуратури і понад 500 працівників СБУ. Йому інкримінують низку злочинів, серед яких – викрадення людей та заволодіння чужим майном. У Генпрокуратурі заперечили політичний підтекст цієї спецоперації.

Згодом в Службі безпеки України повідомили, що під час обшуків в рамках цієї спецоперації було вилучено $1,5 млн і засоби стеження за людьми. Того ж дня увечері СБУ заявила, що з фонду Корбана фінансувалася приватна армія, яка, насправді, була особистою охороною. У другій половині наступного дня після затримання Корбана СБУ показала речові докази, вилучені в його справі, а на третій день журналістам продемонстрували фільм про злочини лідера УКРОПу.

1 листопада Корбан підтвердив, що його підозрюють у викраденні двох людей, а також у розкраданні коштів зі створеного ним «Фонду оборони країни».

3 листопада в Чернігові мав відбутися суд у справі Корбана, який розпочався після закінчення 72 годин з часу його затримання. Суддя після початку засідання оголосила перерву, після чого працівники СБУ випустили Корбана з судової зали і вивезли його у невідомому напрямку. Згодом стало відомо, що Корбана перевезли до Києва. Того ж дня в Генпрокуратурі заявили про повторне затримання Корбана в справі, епізоди якої не можна розголошувати.