«Летючий голландець» пішов на дно

Збірна Аргентини у серії пенальті перемагає Нідерланди

01:45, 10 липня 2014

У півфінальному матчі між збірними Нідерландів та Аргентини футбольні експерти і звичайні уболівальники очікували побачити красивий футбол, з виваженими позиційними атаками і злагодженим захистом. Суперники не поспішали швидко покинути поле, тому переможець визначився лише у серії пенальті. З рахунком 4:2 перемогла збірна Аргентини.

Обидві команди вийшли на поле з власним потужним зарядом мотивації. Для збірної Аргентини цей матч вже став історичним - аргентинці вперше за 24 роки вийшли у півфінал.

Не менш важливим цей поєдинок був для зірки аргентинської збірної, Ліонеля Мессі, якого під час попереднього мундіалю сильно критикували вдома. Деякі вболівальники навіть говорили про прокляття мундіалю, яке переслідує Мессі, адже на двох попередніх чемпіонатах світу гравець забив всього лиш 2 голи.

У випадку нідерландців бажання отримати історичний реванш було набагато свіжішим - чотири роки тому, під час фіналу ЧС-2010 у ПАР, голландці поступилися збірній Іспанії. Ще два роки по тому був невдалий виступ на Євро-2012 в Україні та Польщі, де збірна Нідерландів навіть не змогла вийти з групи.

Тоді лідера голландської збірної Ар'єна Роббена не критикував хіба що лінивий, і вже на цьому мундіалі знаменитий хавбек продемонстрував, наскільки сильно він хоче привезти Кубок світу додому.

До речі, у цьому поєдинку, окрім сильних збірних, також зійшлися найкращі дриблери турніру - Мессі та Роббен. На рахунку аргентинця 29 вдалих обводок, а голландця - 25.

До слова, збірна Нідерландів жодного разу за історію своїх виступів на чемпіонатах світу не здобувала титул чемпіона. Аргентинцям вдалося завоювати Кубок світу двічі. Востаннє аргентинці привезли додому головний трофею мундіалю у 1986 році.

Штиль на полі

Перший тайм поєдинку запам'ятався тактичною боротьбою суперників, які намагалися мінімалізувати помилки в обороні і не допустити суперника до власних воріт.

У першій половині гри більше атакувала збірна Аргентини. Мессі і компанія більше проводили часу на половині поля суперників, хоча так і не створили справді небезпечних моментів. Команди пішли на перерву, залишивши ворота сухими - 0:0.

У другому таймі суперники не тішили вболівальників великою кількістю гольових моментів, однак впродовж усього матчу тримали глядачів у напрузі. Голландці діяли злагоджено у захисті і не давали шансів головній зброї аргентинців, Мессі, результативно вдарити по воротах Сіллессена. Ближче до закінчення матчу голландці почали активніше атакувати ворота Аргентини: чудовий шанс забити отримав Роббен, але вже перед воротами його зупинив Маскерано.

До закінчення основного часу рахунок на табло не змінився і гра перейшла в овертайм, де команди теж не поспішали відкривати рахунок. Якщо й траплялися моменти, то голкіпери встигали рятувати власні ворота. Гольовий штиль тривав на полі у Сан-Паулу впродовж 120 хвилин і переможець визначився лише у серії пенальті.

Голландці розпочали з невдалого пострілу - Ромеро відбив удар Влаара. Ще через один удар голкіпер аргентинців блискуче парирував удар Уеслі Снайдера. Це коштувало голландцям фіналу, адже аргентинці не помилилися жодного разу, перемігши 4:2.

Нагадаємо, що у фіналі на Аргентину чекає збірна Німеччини, яка напередодні розгромила господарів чемпіонату з рахунком 7:1. Фінал ЧС-2014 у Бразилії відбудеться 13 липня на знаменитому стадіоні «Маракана» у Ріо-де-Жанейро.

У свою чергу, команди Бразилії та Нідерландів зійдуться на полі 12 липня у боротьбі за бронзу чемпіонату.