Лібералізація безвізового режиму не цікавить владу, – нардеп

22:08, 13 лютого 2012

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах, народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що лібералізація безвізового режиму не цікавить українську владу. Вона використовує її в якості передвиборчого гасла.

"Українська влада, яка і так має безвізовий режим на основі дипломатичних паспортів або навіть на основі звичайних паспортів, на відміну від наших громадян, ніколи проблем з отриманням віз не мала…Ніхто особливо серйозно питання лібералізації візового режиму на принциповому рівні не розглядав. Це є більше фішкою для виборців", – зазначив Т.Чорновіл.

Парламентарій наголосив, що Україна не продемонструвала прогресу у виконанні Плану дії щодо лібералізації візового режиму за жодним із пунктів. "Ми не продемонстрували прогресу по жодному з блоків. Щодо першого блоку, який стосується безпосередньо документальної частини - ми досі не маємо закону, який передбачає наявність паспортів з біометричними даними", - зауважив народний депутат.

За його словами, що стосується облаштування кордонів та гарантій того, що в разі введення безвізового режиму не зросте кількість мігрантів, теж залишаються питання. "У цьому напрямку у нас по західному кордону більш-менше нормальна ситуація …і претензій не виставлялось. Поки що є претензії тільки до східного кордону, який на сьогодні ще є прозорим", - додав він.

Також політик зауважив, що є ще два пункти, про які в Україні намагаються не говорити. "Це питання правової держави і це питання країни, яка забезпечує своїм громадянам нормальну зайнятість, економічну можливість самореалізації та нормальний соціальний рівень… Наявність таких проблем передбачає, що країна може у випадку введення безвізового режиму виплеснути за кордон велику кількість мігрантів, а цього ніхто не хоче отримати від України в подарунок", - додав Т.Чорновіл.

Нагадаємо, нещодавно Єврокомісія оприлюднила звіт про прогрес України та Молдови у виконанні Плану дій щодо лібералізації безвізового режиму. ЄС відзначив обмежений прогрес у виконанні Україною  деяких блоків Плану, а робота молдовської влади за виконання цих же частин Плану охарактеризована як "добрий прогрес". За певними частина ЄС вважає, що Молдова вже повністю завершила роботу.