Лідер бойовиків ДНР хоче позбавити шахтарів пільг і ліквідувати їхні профспілки

22:48, 12 січня 2015

Лідер сепаратистської організації «Донецька народна республіка» Олександр Захарченко зустрівся з керівництвом вугільних підприємств, розташованих на контрольованій незаконної угрупованням ДНР території.

Про це в понеділок, 12 січня пишуть «Новости Донбасса».

На зустрічі анонсувалася присутність представників профспілкових організації, однак вони на збори не прийшли. На засіданні була присутня редактор видання Донецької міськради «Муниципальная газета» Олена Блоха, яку раніше затримували співробітники Служби безпеки України, як члена сепаратистської організації ДНР.

На опублікованих на її сторінці в Facebook фотографіях видно, що на зустрічі були присутні директор шахти Трудовська Сергій Мальцев і гендиректор ДП «Макіїввугілля» Михайло Нечипор.

Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець згодом підтвердив, що представників його організації на засіданні не було, однак, за його словами, на зустрічі йшлося про погіршення умов праці шахтарів.

За словами Волинця, ніяких профспілок там не було – тільки Віктор Турманов, представник Профспілки працівників вугільної промисловості, якому сказали, що ДНР хоче перевести шахтарів на тризмінний режим роботи - з 6-ти годинного на 8-ми годинний робочий день.

«Пільгові пенсії – це занадто розкішно. Вони будуть забиратися. Три профспілки – це теж занадто розкішно. Тобто їх влаштовує одна кишенькова профспілка – державна, яка служить будь-якій владі», - розповів Турманов.

Зазначається, що на зустріч Захарченко сказав, що до Львова вони не дійдуть, тому що потрібна дуже велика армія і заявив, що українська влада пропонувала обміняти аеропорт на Докучаєвськ.

На думку голови Незалежної профспілки гірників, такі заходи сепаратистів спрямовані на те, щоб «закріпити рабство».

Інші представники галузі, які побажали зберегти анонімність, вважають, що такі заходи дозволять ДНР заставити шахтарів працювати вище норми «Трудового кодексу України». Підприємство буде економити електроенергію на спуску-підйомі шахтарів, також це дозволить скоротити штат шахтарів.