Північна Корея погрожує відмовитися від зустрічі лідера держави Кім Чен Ина з президентом США Дональдом Трампом, якщо США будуть наполягати на односторонній відмові КНДР від ядерної зброї. Про це інформує ВВС.
Як відомо, саміт лідерів КНДР та США має відбутися 12 червня у Сингапурі. Сьогодні заступник міністра закордонних справ КНДР Кім Ке Гван, який є відповідальним за переговори щодо ядерно-ракетної програми КНДР, у гнівній формі зазначив, що США приховують злі наміри. Він також розкритикував радника президента США з національної безпеки Джона Болтона.
«Ми не приховуємо відразу до Болтона», - зазначив Кім Ке Гван і додав, що Північна Корея «мала великі надії» на саміт, але США провокують країну напередодні саміту.
Зазначимо, що 74-річний Кім Ке Гван неодноразово брав участь у переговорах зі США у минулому і вважається дуже наближеним до керівника КНДР, тому малоймовірно, що його слова не були попередньо схвалені Кім Чен Ином. Кореспондент ВВС у Сеулі Лора Бікер зазначає, що заява з Пхеньяна ставить під сумнів можливість проведення саміту в Сингапурі, хоча КНДР запросила іноземних журналістів побачити демонтаж головного ядерного полігона пізніше цього місяця.
Слова північнокорейського чиновника про радника президента США Джона Болтона не є дивними. Його призначення у березні явно розгнівало Північну Корею тому що Болтон є твердим захисником американського впливу за кордоном та прибічником використання сили у випадку конфронтації. Він наголосив раніше, що буде «абсолютно законним» провести попереджувальний удар по Північній Кореї.
В інтерв'ю журналістам протягом вихідних він запропонував Північній Кореї наслідувати лівійську модель ядерного роззброєння, маючи на увазі відмову лідера Лівії Муаммара Каддафі від ядерної програми на початку 2000-х років. Але в КНДР добре пам'ятають, як у 2011 році вбили Каддафі, і що західні держави підтримували повстанців проти нього і завдавали авіаудари по його військах.
Також інформують, що у вівторок, 15 травня, КНДР скасувала переговори на найвищому рівні із Південною Кореєю, розлютившись військовими навчаннями, що їх південна Корея проводить зі США. Державна новинна агенція КНДР назвала навчання «провокацією» і репетицією вторгнення, а Сеул і Вашингтон наполягають, що такі навчання проводяться виключно в інтересах оборони і ґрунтуються на угоді про взаємну оборону від 1953 року.
Скасовані Пхеньяном переговори були погоджені раніше цього тижня і мали пройти у Пханмунджомі, військовому поселенні, розташованому у демілітаризованій зоні між КНДР і Південною Кореєю. Представники обох країн планували обговорити заходи із втілення попередніх домовленостей, укладених на саміті 27 квітня. Тоді у підсумку переговорів Кім Чен Ин і Мун Чже Ін із Південної Кореї домовилися співпрацювати, аби очистити півострів від ядерної зброї. Вони також погодилися працювати над тим, аби замінити угоду про припинення бойових дій, що позначила кінець Корейської війни у 1953 році, реальною мирною угодою вже цього року.