Лідер німецьких лібералів закликав не звертати увагу на питання про окупацію Криму

20:06, 5 серпня 2017

Питання окупації Росією Криму необхідно тимчасово «загерметизувати» і спочатку досягти прогресу за іншими пунктами відносин з Росією. Про це в інтерв’ю виданням Funke Mediengruppe заявив глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер, повідомляє Tagesschau.

«Безпека і благополуччя в Європі залежать у тому числі від відносин з Москвою», - заявив німецький політик.

Крістіан Лінднер виступив за зміну курсу Берліна у відносинах з Росією. Він заявив, що необхідно напрацювати такі пропозиції, які б дозволили Путіну змінити свою політику «без втрати обличчя». «Говорячи про табу: я боюся, що Крим потрібно розглядати як довгостроковий тимчасовий стан», - сказав лідер ВДП.

Він вважає, що конфлікт навколо Криму зараз «потрібно «загерметизувати», щоб досягти прогресу за іншими питаннями». Лінднер також не погодився, що антиросійські санкції можуть бути зняті лише після повного виконання мінських домовленостей. «Проміжні позитивні успіхи теж потрібно цінувати», - сказав він.

Водночас, як відзначає видання, заяви Лінднера суперечать офіційній програмі його партії. «Поки президент Путін продовжує свою політику втручання, санкції проти Росії мають зберігатися, а повернення Росії до складу «Великої вісімки» - виключене», - мовиться у програмі партії.

Після публікації інтерв'ю, яке викликало неоднозначну реакцію як німецьких, так і міжнародних політиків, Крістіан Лінднер прояснив свою позицію. Він розмістив на своїй сторінці у Facebook відеозвернення, у якому стверджує, що визнання анексії півострова є неприйнятним.

У відеозверненні політик стверджує, що впродовж років гостро критикує президента Росії Володимира Путіна. Через це його звинувачують у тому, що він піддає ризику спадок політики розрядки, який залишили інші представники партії Вільних демократів – Шеель та Геншер. Водночас, щойно він пропонує рухатися у напрямку покращення відносин з Росією, його одразу називають Putinversteher - «людиною, яка розуміє Путіна».

Лінднер відзначив, що його партія підтримує принципи міжнародного права та бачить Німеччину частиною Заходу. Для Вільних демократів трансатлантичні відносини є пріоритетом, а партія чи не за кожної можливості надає підтримку східноєвропейським партнерам по НАТО. «Ми не приймаємо незаконну анексію Криму чи інші імперські жести, які надходять з Кремля. Але у відносинах потрібен рух, про це ми вже писали у своїй передвиборчій програмі. Нічого нового. Санкції мають бути посилені, якщо ми будемо бачити кроки назад … Але якщо ми бачитимемо прогрес, санкції мають бути послаблені. Крок за кроком, не як аванс, але поетапно це може бути можливим», - сказав Лінднер і розкритикував ЄС через поблажливість останнім часом щодо дотримання санкційного режиму. Але позитивним моментом назвав розширення санкцій через доставку турбін Siemens у Крим.

На його думку, наразі не можливо розв’язати питання Криму, але про анексію півострова потрібно постійно говорити і ніколи не приймати. Лінднер вважає, втім, що не варто прив’язувати інші питання до анексії Криму, оскільки інакше не вдасться досягнути прогресу у відносинах з Росією.

За даними опитувань, Вільна демократична партія проходить у Бундестаг на вересневих виборах. Очікується, що Вільні демократи можуть сформувати альянс із Християнсько-демократичним союзом Ангели Меркель.