Лідери країн ЄС підписали Римську декларацію про майбутнє Євросоюзу

Римська декларація визначає основні напрями розвитку майбутнього Євросоюзу на найближчі 10 років

14:30, 25 березня 2017

Голови держав і урядів 27 країн Європейського Союзу на ювілейному саміті в Римі підписали підсумкову декларацію до 60-річчя Римських договорів. У Римській декларації лідери ЄС окреслили основні напрямки роботи на наступне десятиліття. Серед них – розвиток економіки, безпека та лідерство на світовій арені.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

У цьому документі лідери країн ЄС підтвердили свою відданість спільному майбутньому в складі ЄС.

Декларація визначає чотири завдання розвитку спільноти без Великобританії. У документі йдеться, що лідери ЄС домовилися про прихильність працювати з «римської порядку», вона складається з наступних принципів: «безпечна Європа», «процвітаюча і стійка Європа», «соціальна Європа», «сильніша на світовій сцені Європа».

«Ми зробимо ЄС більш сильним і стабільним шляхом зміцнення солідарності і єдності в захисті загальних інтересів і цінностей», – йдеться в тексті документа.

Фото ЕРА

«ЄС стикається з безпрецедентними викликами, як внутрішніми, так і зовнішніми: це регіональні конфлікти, тероризм, зростаюче міграційне тиск, зміцнення тенденцій протекціонізму, соціальної та економічної нерівності. Усі разом ми маємо намір негайно відреагувати на ці виклики, гарантувавши нашим громадянам безпеку і нові можливості», – зазначається в декларації.

«У найближчі 10 років ми хочемо більш безпечного, процвітаючого, конкурентоспроможного та соціально спрямованого співтовариства, яке зможе грати ключову роль у світі в умовах глобалізації. Ми хочемо ЄС, в якому у громадян буде більше можливостей для культурного і соціального розвитку та економічного зростання», – йдеться в тексті.

Нинішній саміт проходить без участі Великобританії, жителі якої в червні минулого року прийняли рішення покинути Євросоюз.

Підписання документа відбулося в Палаці консерваторів на Капітолійському пагорбі, де 25 березня 1957 року шість країн - ФРН, Франція, Італія, Бельгія, Нідерланди та Люксембург – уклали Римський договір, котрий заклав основу для освіти Європейського Економічного Співтовариства (ЄЕС) і єдиної Європи.