У межах конкурсу мікропроектів місцевого розвитку у Львівській області цього року буде профінансовано 542 проекти. Загалом з обласного бюджету на ремонти у школах, дитсадках, народних домах, лікарнях, амбулаторіях, влаштування вуличного освітлення та інші проекти буде скеровано 60 млн грн із обласного бюджету.
Важливою умовою конкурсу є співфінансування проектів місцевими громадами, які їх ініціювали. «По 542 проектах ми отримали рішення сесій органів місцевого самоврядування про забезпечення співфінансування», – повідомив начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської облради Іван Собко.
Один проект, який попередньо був визнаний потенційним переможцем, відклилали. Йдеться про облаштування дитячого майданчика у Львові на вул. Трильовського, 31. За словами Івана Собка, в управлінні молоді та спорту Львівської міськради повідомили, що замовили містобудівну документацію для встановлення на цьому місці комплексного спортивно-ігрового майданчика, який профінансують у повному обсязі за кошти міського бюджету.
Найбільше проектів реалізовуватимуть у Старосамбірському районі – 53, Сокальському – 43, Самбірському – 41, а ще три у Самборі, Городоцькому – 41, Дрогобицькому – 10 та ще 28 у Дрогобичі.
Переможці конкурсу мають почати їх практичну реалізацію до 31 травня, інакше конкурсна рада може вилучити їх з числа переможців. Відтак уже наступного тижня учасники конкурсу мають почати готувати проектно-кошторисну документацію та оголошувати конкурси з вибору виконавців відповідних робіт через платформу Prozzoro.
Зазначимо, за умовами конкурсу, гранична вартість одного проекту складає 400 тис. грн, із них 50% – субвенція з обласного бюджету, до 45% – кошти місцевого бюджету, а 5% – мінімальний обов’язковий небюджетний внесок конкурсанта.
Конкурсна рада оцінювала проекти за низкою критеріїв, кожен із яких давав від 0 до 3 балів. Максимальна кількість балів – 36. При цьому за актуальність проекту можна було отримати до 6 балів, за опис проекту, пов’язаність мети і поставлених завдань – до 6 балів, очікувані результати – до 9 балів, а за додатково залучені небюджетні кошти конкурсанта – до 15 балів.
До слова, критикували таку систему оцінювання депутати Буської районної ради. Вони проголосували за колективне звернення до голови Львівської облради Олександра Ганущина, в якому вказали, що оцінка ефективності проекту, зокрема, визначається від співвідношення вартості проекту до кількості людей, які ним користуються, а це означає перевагу для більших населених пунктів. Також вони акцентували увагу на ролі спонсорських коштів у виборі переможців.
«Вважаємо, що умови конкурсу виписані таким чином, що створюють умови для перемоги територіям, які і так мають найбільші надходження до бюджету і на територіях яких розміщені великі підприємства, що дає можливість забезпечити найбільше співфінансування та знайти багатих спонсорів», - зазначено у зверненні, опублікованому на «Буському медіа порталі».
Нагадаємо, торік на Львівщині реалізували 691 мікропроект регіонального розвитку.