Спалах геморагічної лихоманки Ебола на заході Африки вийшов з-під контролю і загрожує всьому регіону.
З таким попередженням в понеділок, 23 червня виступила організація «Лікарі без кордонів».
За словами медиків, ситуація вийшла з-під контролю. «Масштаб нинішньої епідемії Еболи є безпрецедентним за поширенням, кількістю заражених і смертельними випадками», - йдеться в заяві.
«Лікарі без кордонів» виявили понад 60 місць з підтвердженими випадками зараження смертельним вірусом.
«У нас більше немає можливості направляти бригади лікарів у всі точки. Поширення Еболи вже не обмежується Гвінеєю, вірус загрожує всьому заходу Африки», - б’ють на сполох лікарі.
Спалах епідемії почався в січні в Гвінеї і поширилася на сусідні з нею країни – Сьєрра-Леоне і Ліберію. За останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, вона вже стала рахується найсмертельнішою і найтривалішою за всю історію Африки. У трьох країнах померли не менше 337 чоловік і зареєстровано 528 можливих та підтверджених випадків зараження. Це перевищує показники смертності в Демократичній Республіці Конго (ДРК), де у 1995 році від хвороби загинули 254 людини.
Проти лихоманки немає вакцини. Смертність сягає 90% випадків. Вперше вірус з'явився у 1976 році в Конго, у селищі на березі річки Ебола, звідки й отримав назву. Нинішній спалах є першим випадком в історії на заході Африки. Раніше смертельна лихоманка відзначалася тільки в центрі континенту.