Ліки в Україні подорожчали на 50% через курс валют, − МОЗ

11:10, 17 квітня 2014

Міністерство охорони здоров'я має суттєві проблеми із закупівлею ліків для потреб хворих. Внаслідок різких валютних коливань, нестабільної політичної ситуації та введення 7% ПДВ на імпорт ліків, усі медикаменти в Україні подорожчали приблизно на 50%.

Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій констатує, що жодна з бюджетних програм, де передбачені медикаменти та дослідження для найбільш уразливих верств населення, не фінансується на 100%. Про це він заявив під час круглого столу в Києві, повідомляє УНІАН.

«З великим сумом я хочу констатувати, що бюджет Міністерства охорони здоров'я, на превеликий жаль, не покриває потреб усіх бюджетних програм, де передбачені медикаменти та дослідження для найбільш уразливих верств населення. За аналізом бюджетних програм, які на сьогодні є в МОЗ, деякі програми взагалі не фінансуються, а деякі − на 20− 30%, деякі − на 90%, але стовідсоткового фінансування на сьогодні немає», − сказав Мусій.

Він додав, що медикаменти, які використовуються у державних програмах, на 80% − імпортного виробництва, тому дуже серйозно прив'язані до курсу валют.

«Так от, за курсом валют, станом на сьогодні це плюс 40%. Плюс введення ПДВ 7% робить дорожчими (медикаменти – ред.) ще на 10% і загалом ми маємо прогнозоване підвищення цін, якщо не зменшиться курс долара, − 50%», − сказав міністр.

Мусій також зазначив, що МОЗ готуватиме законопроект про додаткове виділення коштів на закупівлю ліків.

Нагадаємо, ще 24 березня про зріст цін на імпортні ліки через стрибки курсу гривні у Львові повідомляла директор Галицької фармацевтичної асоціації Неля Бик.  Тоді ціни на ліки в гуртових розповсюджувачів зросли до 40%.