«Лиш би грали не так, як стріляють»

Як футболісти «Карпат» відвідали найбільший в Європі військовий полігон

11:23, 13 квітня 2017

Полігон у селі Старичі, що на Яворівщині, займає площу 20 км на 30 км і є найбільшими військовим полігоном в Європі. Тут готують найкращих українських військових, проводять спільні навчання з арміями різних країн світу, а деколи можуть зробити виняток і провести короткий курс молодого бійця для людей, які дуже далекі від війська. Для футболістів, наприклад.

Футбольний клуб «Карпати» не вперше вирушив з візитом на полігон у Старичі. Львівські футболісти вже навідувалися до військових у вересні 2014-го року. Однак з тієї команди залишилось не так багато гравців, у клубі змінився тренер (і не один), а до основи приєдналось багато молодих футболістів.

Олег Дулуб на полігоні у Старичах згадав свою службу в армії

Спочатку «Карпати» хотіли приїхати на полігон маленькою делегацією з кількома гравцями і з тренерським штабом. Однак наставник «зелено-білих» Олег Дулуб наполіг, аби на полігон поїхали усі футболісти.

«Гравцям треба розуміти, що існує інше життя. Життя, де небезпека підстерігає тебе на кожному кроці. Це я вперше на полігоні з футбольною командою, а в Білорусі ми возили футболістів у в’язницю. Тут бачите – повітря, свобода, пташки співають. А там – перетинаєш периметр колонії і тиша. Просто тиша», - ділиться Олег Дулуб.

Головний тренер впевнений, що такі поїздки мають позитивний вплив на футболістів - змушують задуматись та оцінити те, що вони мають. У Білорусі його футболісти грали проти охоронців колонії та ув'язнених і до сих пір зберігають враження про цей досвід.

Дмитро Кльоц, Олексій Гуцуляк та Микола Матвієнко позують зі зброєю

Тим часом військові розділили команду на групи для ознайомлення з різними видами зброї та нюансами стрільби на полігоні. Молодших футболістів не зацікавили пістолети, однак їхню увагу привернули автомати, снайперські гвинтівки і кулемети.

Олексій Гуцуляк, Дмитро Кльоц, Іван Лобай, Микола Матвієнко наввипередки позували для фото, тримаючи важку зброю в руках. Опісля футболістам дали шанс постріляти із пістолетів Макарова, видавши кожному магазин із п’ятьма патронами. Військові, проводячи інструктаж, попередили, що всі патрони бойові, і зброю ні в якому разі не можна наводити на людей.

Артем Філімонов з гранатометом

Одним із перших постріляти визвався Олексій Дитятьєв, який приєднався до «Карпат» під час міжсезоння. Футболіст був вражений, що пістолет стріляє так голосно, а після стрільби сильно закладає вуха. Олексію вдалось навіть влучити у мішень, хоча більшості його одноклубників так не пощастило.

Ігор Худоб'як, Тарас Завійський і Назар Виздрик на полігоні

Паралельно інші представники «Карпат» пробували влучити в ціль з автомата Калашникова зразка 1974 року. Для цього футболістів і тренерів одягнули у важкі бронежилети і каски. Одним із перших на вогневу позицію пішов Олег Дулуб. Тренер команди та його помічники – чи не єдині з делегації «Карпат», хто служив в армії. Щоправда, поділився Олег Дулуб, стрільба ніколи не була його спеціалізацією.

Олег Дулуб готується до стрільби з автомату Калашникова

Загалом із влучанням у мішені у футболістів не вийшло. Хлопці більше куражились, аніж влучно стріляли. Військові жартували, що це не страшно, аби тільки на полі попадали у ворота суперника. «Ви тільки не грайте так, як стріляєте», - сміялись військові.

Дещо здивованим виглядав аргентинський новачок команди Крістіан Пас. Раніше йому не доводилось тримати в руках зброю, і тим більше не доводилось відвідувати військовий полігон. Його товариш, бразилець Рожеріо Алвес, більш відомий як Шина, почувався куди впевненіше. Шина виріс у бідному бразильському кварталі, де зброю бачив доволі часто, однак деталями футболіст ділитися не захотів.

Крістіан Пас вперше стріляв з бойової зброї

Після польових навчань автобус з футболістами вирушив до центрального містечка, де на затишному стадіоні на команду вже чекало кілька сотень бійців. Після коротких вступних слів солдати запропонували футболістам зіграти коротенький матч. Не всі гравці виявились готовими до такої пропозиції – Микола Матвієнко, до прикладу, відмовився грати через те, що одягнув новенькі білі кросівки Nike Air Max. Хоча пізніше став на ворота команди солдат.

Фірмового взуття задля спарингу з військовими не пожалів Олексій Дитятьєв. Він швидко зібрав команду із шести гравців і першим зголосився вийти на поле. Людині, яка незнайома зі справами у клубі, здалося б, що Олексій Дитятьєв у «Карпатах» вже доволі давно. Футболіст поводився дуже невимушено, жартував, гуртував навколо себе інших гравців. Пізніше Олег Дулуб пояснив, що під час перегляду цього захисника «Карпатам» сподобався відкритий та енергійний характер Олексія Дитятьєва.

Олексій Дитятьєв бореться за м'яч з військовим

До шістки, яка мала дати бій команді військових, увійшли Роман Підківка, Ігор Худоб’як, Дмитро Кльоц, Олексій Дитятьєв, Олександр Гладкий та Назар Вербний.

А ось серед військових, які грали проти футболістів, виявився вихованець футбольної академії «Карпат» Захар. Хлопець свого часу 6 років відвідував академію клубу, зокрема, з Романом Підківкою і Тарасом Завійським. Захар поділився, що найбільшим задоволенням матчу стала гра проти легенди «Карпат» Ігоря Худоб’яка.

Солдат строкової служби Захар здійснив мрію і зіграв проти Ігоря Худоб'яка

Ще один представник футбольної команди військових, Артем, розповів, що візит футболістів став справжнім подарунком перед його демобілізацією. Хлопець додав, що будні солдат, зазвичай, одноманітні, а тут на полігон приїжджає команда, за яку вболіваєш, та ще й випадає можливість зіграти з такими відомими гравцями як Ігор Худоб’як чи Олександр Гладкий.

Короткий спаринг військових і футболістів завершився перемогою «Карпат» - 3:1. Хоча учасники мало звертали увагу на рахунок. Спонтанний спаринг відбувся без судді і свистка, під смачні коментарі трибун.

Спільне фото гравців і тренерів «Карпат» з військовими

Після гри військові мали нагоду сфотографуватись з футболістами. «Карпати» подарували 184-му навчальному центру сухопутних військ на Яворівському полігоні клубні м’ячі, а також підписаний футболістами прапор «Карпат». У свою чергу, військові передали до музею клубу рідкісну монету.

Покидаючи полігон, у делегації «Карпат» поцікавились, хто ж ці люди, які невтомно бігають обабіч доріг. Як виявилось, це американські та канадські військові, які бігають і в дощ, і в мороз, і в спеку. Від того, в якій фізичній формі вони перебувають, залежить їхня зарплата, а також кар’єрний ріст.

Усі фото: офіційний сайт ФК «Карпати».