"Кілька років тому перше місце серед онкологічних захворювань займав рак легенів. Останні 4-5 років - це рак шкіри, однак рак легенів теж не втрачає своїх позицій. Однак лікуванню підлягає лише 10-12% хворих на цю недугу", - повідомив сьогодні, 30 березня, під час прес-конференції заступник головного лікаря з хірургії Львівського державного онкологічного лікувально-діагностичного центру Роман Цьолко.
"Якщо людина курить 10-12 років недорогі сигарети з великим вмістом канцерогенів та нікотину, то у неї дуже високий ризик захворіти на рак легенів, звичайно, якщо вона до нього доживе, а не помре від інфаркту чи інсульту. Як правило, хворі на рак - чоловіки у віці після 50 років. Ефект від опромінення та хіміотерапії не є настільки великим., а попри те, не всі хворі можуть витримати видалення легені чи її частини", - наголосив Роман Цьолко.
Він зазначив, що на Львівщині найбільше хворіють на рак легенів мешканці промислово розвинутих районів, зокрема, Жидачівського, та міста Червонограда.
Як наголосив головний лікар Львівського обласного державного клінічного лікувально-діагностичного кардіологічного центру Степан Павлик, в середньому за добу чоловіки скурюючи 15 сигарет, жінки - 8-9. "Якщо людина починає курити пізніше, то у неї більше шансів дожити до пенсії. Загалом куріння може скоротити тривалість життя на 10-15 років", - зазначив Степан Павлик.